Duhovna obnova

U petak 13. i 14 travnja, prigodom dana sjećanja na ubijene Županjce 1945. godine, u našoj župi održat će se duhovna obnova koju će predvoditi prof. dr. sc. Tonči Matulić, profesor moralne teologije na KBF-u u Zagrebu. 14. travnja 1945. godine u Županji su pogubljeni i na Savi strijeljani članovi tadašnjeg Općinskog poglavarstva i članovi Hrvatske seljačke stranke.

Ubijeno je osam Županjaca, a do 1947. godine još trinaest mučenika. Svake godine u Županji se 14. travnja obilježava kao dan sjećanja na ubijene Županjce, te se tom prigodom polažu vijenci i služi sv. misa.
- Program duhovne obnove:
petak 13. travnja
18.30 sati - sv. misa (crkva na otvorenom)
20.00 sati - predavanje u velikoj dvorani pastoralno-kulturnog središta bl. Alojzija Stepinca (tema: "Hrvatska 'Obećana zemlja' i kako do nje doći")
subota 14. travnja
10.00 sati - polaganje vijenaca na savskom nasipu
10.30 sati - sv. misa (crkva na otvorenom)
18.00 sati - predavanje u velikoj dvorani pastoralno-kulturnog središta bl. Alojzija Stepinca (tema: "Obitelj kućna Crkva, župa crkvena obitelj")