Dekanatski seminar za čitače

U subotu, 5. svibnja u Pastoralno-kulturnom središtu bl. Alojzija Stepinca u našoj župi održan je seminar za liturgijske čitače Županjskog dekanata. Dekan, preč. Josip Filipović započeo je susret pozdravom i zahvalom upućenim predavačima te čitačima koji su se okupili iz župa Dekanata, kao i prigodnom molitvom za uspješan i plodonosan seminar.

Na temu „Biblija i liturgijski čitač u bogoslužju“ predavanje je održao dr. sc. vlč. Đurica Pardon, a nakon pauze za okrjepu uslijedilo je predavanje na temu „Interpretativno čitanje“ koje je održala prof. Nada Matić Buljan, župljanka župe sv. Martina u Bošnjacima, profesorica Hrvatskog jezika i književnosti u županjskoj Gimnaziji.
Susret je završio plenumom tijekom kojeg su predavači kao i preč. Filipović odgovarali na pitanja nazočnih, zaključivši da je Bog prvi na Stolu Riječi i On progovara kroz čitača koji mu samo posuđuje svoj glas.