A ti idi za mnom (Usp. Iv 21,22)

U subotu, 19. svibnja, u Valpovu je održan 18. Nadbiskupijski susret osoba s invaliditetom i njihovih obitelji pod geslom „A ti idi za mnom“. Susret je započeo u 10 sati svetom misom u župnoj crkvi Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije koju je predvodio đakovačko-osječki nadbiskup, mons Đuro Hranić. Potom je uslijedio kulturno-umjetnički program na gradskom trgu do 12:30, kada je svim sudionicima podijeljen ručak na trgu ispred crkve.

U 13 sati započelo je stručno predavanje za roditelje djece s invaliditetom i teškoćama u razvoju, a u isto vrijeme za ostale sudionike – zabavni program uz tamburaše. Za sve zainteresirane goste domaćini su pripremili i posjet kulturnim znamenitostima grada u 14 sati, među kojima se ističe srednjovjekovno-barokni dvorac Prandau-Normann, jedan od najstarijih i najvećih dvoraca u Slavoniji.
Iz naše župe hodočastilo je na ovaj susret 50-ak župljana, mahom članovi zajednice Vjere i svjetla, Noa.