Tamburaški intermezzo kao završetak svetkovine Pedesetnice

U nedjelju, 20. svibnja, na svetkovinu Pedesetnice, s početkom u 19:30 u Pastoralno-kulturnom središtu bl. Alojzija Stepinca održan je koncert Tamburaškog ansambla Odsjeka za glazbenu umjetnost Akademije za umjetnost i kulturu, Osijek. Ovim ansamblom ravna Županjac, prof. Marko Sesar, a rado spominjemo kako je još jedan naš župljanin pridruženi član ansambla, prof. Tomislav Majačić.

Tamburaši su izvodili djela Potočnika, Kolba, Kopria, Novosela, Cossetta, Zirduma i Piazzollea, a u nekoliko brojeva uključivao se i vokalni solist Dominik Blaževac.
Nakon duhovne priprave uoči svetkovine Pedesetnice te svečanih misnih slavlja tijekom dana, za mnoge Županjce koji su se okupili ovu večer u velikoj dvorani bl. Alozija Stepinca ovaj je koncert bio još jedan dar kojim je upotpunjena Duhovska nedjelja.