od 20. do 27. siječnja 2019.

Sveci, raspored misa i misnih nakana

NEDJELJA 20. siječ. 2 nedjelja kroz godinu
7,00 sati + Mato i Sarafina Ivančičević
8,30 sati + Branko Bilić
10,30 sati ZA ŽUPLJANE
18,30 sati + iz ob. Nikole i Matije Vulić
PONEDJELJAK 21. siječ.. Sv. Agneza, dj. i mč.
18,30 sati + Anica i Franjo Hrastović
UTORAK 22. siječ. Sv. Vinko, đ. i mč.
18,30 sati + Vinko Obradović
SRIJEDA 23. siječ.
18,30 sati + Fabijan Jozić, Juro i Janja Peranović
ČETVRTAK 24. siječ. Sv. Franjo Saleški, b. i n..
18,30 sati + Đuro i Marija Jakobović
PETAK 25. siječ. Obraćenje sv. Pavla apostola.
18,30 sati + Ivan i Kata Bačić
SUBOTA 26. siječ. Sv. Timotej i Tit, b.
8,30 sati + Julijan Oršolić
NEDJELJA 27. siječ. 3 nedjelja kroz godinu
7,00 sati + Stjepan Filipović
8,30 sati + Mijo, Stjepan, Kata i Marija Đurijanček
10,30 sati ZA ŽUPLJANE
18,30 sati + iz ob. Ivana i Lucije Pejić
+ Pejo Stjepanović

Radnim danom mogućnost za ispovijed je prije sv. mise ili prema osobnom dogovoru sa svećenikom.

Moleći u sprovodnom obredu milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju sahranjena je:
u utorak 15. siječnja Ana Dabić r. Vidović.
Pokoj vječni daruj joj Gospodine!

SVETE MISE RADNIM DANOM
Završetkom redovitog blagoslova obitelji sv. mise radnim danom ponovno su u 18,30 sati, a subotom u 8,30 sati.

ŽUPNA KATEHEZA
Pružajući živo iskustvo vjere u župnoj zajednici, od ovoga tjedna, nastavit ćemo s katehezom za sve uzraste prema rasporedu koji je na oglasnoj ploči. Pritom je važno znati i odgajati svijest kako je na prvom mjestu nedjeljna sv. misa, a ne samo dolazak na katehezu.

MOLITVENA OSMINA ZA JEDINSTVO KRŠĆANA
Zajedno s kršćanima cijeloga svijeta i mi smo započeli molitvu za jedinstvo kršćana pod geslom Teži za samom pravdom. U danima osmine do 25. siječnja, odnosno blagdana Obraćenja sv. Pavla, potaknuti Duhom uputimo se u Gecemanski vrt na mjesto gdje Isusu moli Oca za svoje učenike Da svi budu jedno. Ucijepimo se svojom molitvom na istu nakanu u ovaj sveti događaj.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE
je u četvrtak poslije sv. mise.

PRIČEST POD OBJE EUHARISTIJSKE PRILIKE
prihvaćajući cjelovitu Kristovu žrtvu ljubavi možete po pričesti pod obje euharistijske prilike.

BIBLIJSKI SUSRET
Osluškujući Božji glas promišljajmo o njegovim riječima na susretu srijedom u 19 sati.

TEČAJ PRIPRAVE ZA BRAK
Zaručnici koji u našoj župi do listopada 2019. g. namjeravaju sklopiti Crkvenu ženidbu obavezni su pohoditi Tečaj priprave za brak.
Proljetni termin započinje 14. veljače, a održava se četvrtkom i petkom kroz tri tjedna. Prvo predavanje održat će se u dvorani Pastoralnog centra bl. Alojzija Stepinca s početkom u 19,30 sati. Zaručnici prvi dan neka dođu nešto ranije radi upisa i preuzimanja potvrde o pohađanju.

PRIMANJE BLAGOSLIVLJATELJA NA RUČAK
Na ručku se zahvaljujemo obiteljima: Petrović i Živković (Obla), Ljubić (vlasniku restorana Sava), Juzbašić (Augusta Šenoe).

NAKNADNI BLAGOSLOVI
Uz prethodnu prijavu blagoslova u župnom uredu vrijeme dolaska u obitelji prilagodit ćemo vašim mogućnostima. S time da blagoslov obitelji vjernici mogu zatražiti u bilo koje doba godine, napose u trenutku kada je obitelj na okupu.

1. veljače je peti petak Velike devetnice Srcu Isusovu;
2. veljače je Prikazanje Gospodinovo – Svijećnica;
2. veljače na prvu subotu kada molimo za svećenička zvanja iz naše župe, poslije večernje sv. mise biti će susret ministranata.
3. veljače premda je zbog nedjelje zapriječeni spomendan sv. Blaža, za sve koji to žele biti će blagoslov grla.

OBNOVA ZGRADE ŽUPNOG CARITASA
Hvala svima koji su samoinicijativno donijeli novčani dar za obnovu zgrade Župnog Caritas. Završeni su radovi krovne izolacije i postavljanja električnih instalacija. Ono što još preostaje je izravnavanje podova na istu visinu te postavljanje vanjske stolarije.

MISNA VINA – AKCIJSKA PRODAJA
krajem siječnja bi prema vašim narudžbama iz Đakova dovezli misna vina koja se još mogu nabaviti prema akcijskim cijenama.
potrebno je samo u župnom uredu predbilježiti količinu vina u buteljama ili u rinfuzi od 5 litara.

od ponedjeljka do petka: – prijepodne: od 9 do 12 sati
– poslijepodne: od 17 do 18.30 sati