od 19. do 26. svibnja 2019.
Sveci, termini misa i misne nakane
NEDJELJA 19. svibnja PETA VAZMENA NEDJELJA
8,30 sati + Zlata Čolić
10,30 sati ZA SVE ŽUPLJANE
18,30 sati + iz ob. Pere Martić
PONEDJELJAK 20. svibnja Sv. Bernardin Sijenski, prez.
18,30 sati + iz ob. Đulvat
UTORAK 21. svibnja Sv. Kristofor Magallanes, prez. i dr.,mč.
18,30 sati + iz ob. Čajkovac i Horvatović
SRIJEDA 22. svibnja Sv. Rita iz Cascie, red.
18,30 sati + Antun Galović
ČETVRTAK 23. svibnja Sv. Deziderije (Željko)
18,30 sati + Damir i Antun Husarek
PETAK 24. svibnja BDM Pomoćnica kršćana
18,30 sati + Tomislav Grgić
SUBOTA 25. svibnja Sv. Beda Časni, prez. i sv. Grgur VII., p.
8,30 sati
NEDJELJA 26. svibnja ŠESTA VAZMENA NEDJELJA
Sv. Filip Neri, prez.
8,30 sati + Ilija Galović
10,30 sati ZA SVE ŽUPLJANE
18,30 sati + Jelka Šarčević, Lovro i Luca Benak

Mogućnost za ISPOVIJED je radnim danom prije sv. mise
ili prema osobnom dogovoru sa svećenicima.

KRŠTENJE
U našoj župi krštena je:
Helena Štajdohar, kći Marka i Marije rođ. Lenić;
Obitelji čestitamo, uz preporuke Bogu za sve njihove potrebe!

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ
U subotu 25. svibnja u Župi Županja 2, crkvenu ženidbu će sklopiti:
Dejan Draganović (sin Slavka i Ljiljane r. Dalić; rođen 20.6.1987.) i Josipa Draganović r. Marjanović (kći Zvonka i Ivke r. Mijatović; rođena 12.7.1990.).
Moleći za mladence Božji blagoslov, iskreno čestitamo!

Moleći u sprovodnom obredu milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju sahranjen je:
u petak 18. svibnja Franjo Blumenšajn.
Pokoj vječni daruj mu Gospodine!

DOBROTVORNI PRILOG ZA LIJEČENJE OBITELJ STOJANOVIĆ
prošle nedjelje smo najavili, a danas možemo pokazati da smo čuli Vapaj naših župljana, obitelji Stojanović. Svojim prilogom pomažemo roditeljima da tijekom liječenja sina Šimuna na Floridi, mogu biti uz njega. Prilog možemo ostaviti u prigodnoj škrabici.
Bog neka blagoslovi Šimuna, obitelj Stojanović i VAS koji ćete s ljubavlju odvojiti dar za njihovu potrebu.

MISIJSKI SUSRET
je 20. svibnja, u ponedjeljak, poslije večernje sv. mise.

SVIBANJSKE POBOŽNOSTI
odvojimo vrijeme u Marijinom mjesecu i dođimo zajedno prije sv. misa izmoliti krunicu i njoj pridodali pohvale BDM po zazivima Lauretanskih litanija. Moleći Marijo svibnja kraljice, očuvajmo zajedno duh vjere u našim obiteljima i preporučimo ih zagovoru nebeske Majke.

ŽUPNA KATEHEZA
Pred nama su završna dva tjedna župne kateheze (do kraja svibnja). Pokažimo da smo od Isusa naučili USTRAJATI DO KRAJA. Neka nam gori srce u Njegovoj blizini, a mi ga upoznajemo u pouci kao i za oltarom u sv. misi dok lomi kruh i daje da blagujemo Tijelo Kristovo.
Prema rasporedu, ovaj tjedan katehezu ima DRUGA SMJENA!

13 UTORAKA SV. ANTUNU PADOVANSKOM
ovo je 10 utorak u pobožnosti sv. Antunu. Pobožnost je nakon mise.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE I PRIČEST POD OBJE PRILIKE
klanjanje je u četvrtak poslije sv. mise, a pričest s obije euharistijske prilike je petkom u svetoj misi.

HOD ZA ŽIVOT, OBITELJ I HRVATSKU
zahvaljujem svim volonterima u našoj župi, kao i sudionicima inicijative HODA ZA ŽIVOT, kao i na dobroti onih koji su osigurali besplatan prijevoz i vama vjernicima koji ste svojim prilogom pomogli organizaciju ovog susreta.

13. NADBISKUPIJSKI SUSRET MLADIH
zbog produljenja termina prijave sutra je još moguće da se MLADI od 15. do 33. g., mogu u župnom uredu prijaviti za Nadbiskupijski susret, koji će se održati 25. svibnja u Vinkovcima pod geslom Ne boj se, samo vjeruj. Prijavljeni trebaju za autobus i kotizaciju platiti 30 HRK, a drugu polovicu plaća Župa. Polazak je u subotu 25. svibnja ispred župne crkve u 8,30 sati.
Program susreta je:
10 sati – molitva i pjesma; 10,15 sati – predavanje će održati fra Mario Knezović; 11,30 sati – skupno animiranje;
Pauza
15 sati – Dijalog s Pastirom; 16 sati prilika za ispovijed;
16,30 sati – Sv. Misa; 18 sati – koncert duhovne glazbe.

SUSRET ZAJEDNICE VJERA I SVJETLO
mjesečni susret članova i prijatelja Vjera i svjetlo je u nedjelju 26. svibnja u 16 sati u našem Pastoralnom centru.

ŽUPNI CARITAS
Naš Župni Caritas redovitim dežurstvima:
o utorkom od 9 do 12 sati i
o četvrtkom od 14 do 17 sati,
otvora vrata kako za potrebite tako i za vaše darove koje s obzirnošću i ljubavlju donosite na radost potrebitih.

POBOŽNI PREDMETI I MOLITVENICI
Mnogi dolaze u ured i pitaju za vjerske predmete i molitvenike. Slušajući vaše molbe u manjem broju u uredu možete kupiti molitvenik i krunicu za prvopričesnike, Litanijar, raspelo i bibliju za mlade.

27. svibnja je predstavljanje filma o stradanju mještana Bogdanovaca u Domovinskom ratu;
Nakana molitelja Žive krunice u lipnju: za ustrajnost pojedinaca i obitelji koje se bore s nekim oblikom ovisnosti;
1. lipnja Prva subota – dan molitve za svećenička i redovnička zvanja
2. lipnja je duhovna obnova za krizmanike i roditelje. Voditelj je salezijanac don Mihovil Kurkut.

od ponedjeljka do petka: – prijepodne: od 9 do 12 sati
– poslijepodne: od 17 do 18,30 sati
Svima koji su, riječju i djelom, iskazali brigu za nas svećenike ili za održavanje župnih objekata, po našim zahvalnim molitvama Gospodin uzvratio s ljubavlju.