ŽUPA MUČENIŠTVA SVETOG IVANA KRSTITELJA U ŽUPANJI
DVADESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU

od 16. do 23. rujna 2018.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ
U subotu 29. rujna u Župi sv. Nikole Tavelića u Županji ženidbu će sklopiti:
- Tomislav Majačić i Liza Draganović
Moleći za mladence Božji blagoslov, iskreno čestitamo!

Moleći u sprovodnom obredu milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju sahranjena je:
- u utorak 11. rujna Kata Biber r. Grgić
Pokoj vječni daruj joj Gospodine!

UPIS NAVEZANIH MISNIH NAKANA
- od ponedjeljka 24. rujna, za vrijeme uredovnog vremena, upis je nakana za nadolazeće tromjesečje. Zbog velikih potreba, a ograničenog broja dana, moguće je upisati samo DVIJE nakane. Ukoliko ostane slobodnih termina, od 1. listopada moguće ih je popuniti s ostalim nakanama. Prednost upisa imaju osobe koje dođu u ured.
- NENAVEZANE nakane je uvijek moguće upisati u župnom uredu, a vaši svećenici ih prema mogućnosti služe radnim danom u župnoj crkvi.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE
- U četvrtak nakon sv. mise je euharistijsko klanjanje.

PRIČEST POD OBJE PRILIKE
- U petak pod sv. misom pričesti pod obije euharistijske prilike, presvetim Tijelom i Krvlju Kristovom.

KATEHETSKA NEDJELJA i blagoslov školaraca
- u nedjelju 23. rujna na misi u 8,30 sati obilježit ćemo Katehetsku nedjelju, odnosno početak katehetske i školske godine. Tom prigodom blagoslovit ćemo sve učenike, a napose naše prvašiće i njihove torbe.
- Na ovu misu pozivamo sve učenike osnovne i srednjih škola te sve djelatnike, kako bi po zajedničkoj molitvi, na ono što započinjemo, zazvali Duha Svetoga.

ISPOVIJED ŠKOLSKE DJECE
- Duhovna priprema za Katehetsku nedjelju uključuje i sakramentalnu Ispovijed. Kao bi u nedjelju svi bili prikladni za svetu pričest, pozivamo učenike da od 9 sati ili od 17 sati, već prema smjenama u školi, dođu na Ispovijed i to prema sljedećem rasporedu:
- ponedjeljak 4. i 5. razred OŠ
- utorak 6. i 7. razred OŠ
- srijeda 8. razred OŠ i 1. razred SŠ
- Nastavljajući lijepu praksu priprave za sakrament Potvrde, KRIZMANICI i njihovi roditelji, od listopada započinju veliku devetnicu Krvi Kristove (devet prvih petaka).

SUSRET VJEROUČITELJA I KATEHETA
- pozivamo sve vjeroučitelje i katehete na susret koji će se održati u utorak 18. rujna s početkom u 19,30 sati u župnoj kući, radi utvrđivanja rasporeda kateheze

ŽUPNI CARITAS
- Vrata našeg župnog Caritas ponovno su otvorena kako za potrebite tako i za vaše darove koje s ljubavlju donosite.

TEČAJ PRIPRAVE ZA ZARUČNIKE
- Tečaj priprave za zaručnike nastavlja se u četvrtak (19 sati) i petak (20 sati), u dvorani Pastoralno–kulturnog središta. Zaručnici uvijek trebaju ponijeti dobivenu potvrdu.

10. obljetnica proglašenja Nadbiskupije
- u četvrtak 11. listopada naša Župa hodočasti u katedralu na misno slavlje koje u 17,30 sati predvodi nadbiskup mons. Paul Richard Gallagher, tajnik za odnose s državama iz Vatikana. Prijaviti se može u župnom uredu.

Raspored misa i misnih nakana
od 16. do 23. rujna 2018.
NEDJELJA 16. rujna 24. nedjelja kroz godinu
Sv. Kornelije, p. i Ciprijan, b., mč.
8.30 sati + Miroslav Galović
10.30 sati ZA ŽUPLJANE
18.30 sati + pok. iz ob. Mišković i Čajić
PONEDJELJAK 17. rujna Sv. Robert Bellarmino, b. i n.
18.30 sati + Ilija Lacić
UTORAK 18. rujna
18.30 sati + Martin, Luka, Manda i Anica Nikolić
SRIJEDA 19. rujna Sv. Januarije, b. i mč.
18.30 sati + Mato i Marija Svirčević, Marica Baotić
ČETVRTAK 20. rujna Sv. Andrija Kim Tae-gõn i drugovi, mč.
18.30 sati + Martin, Janja i Kata Filipović
PETAK 21. rujna Sv. Matej, ap. i ev.
18.30 sati + pok. iz ob. Čehovski
SUBOTA 22. rujna
8 sati + Martin, Kata, Jelica Filipović
NEDJELJA 23. rujna 25. nedjelja kroz godinu
Sv. Pio iz Pietrecine, prez.
8.30 sati + iz ob. Golubičić
10.30 sati ZA ŽUPLJANE
18.30 sati + Alojzije, Nikola, Ivan, Marija Galović

Svakog radnog dana, pola sata prije sv. mise je mogućnost za sakrament pomirenja.

- od ponedjeljka do petka: – prijepodne: od 9 do 12 sati
– poslijepodne: od 17 do 18.30 sati
Svima koji su, bilo riječju bilo djelom, iskazali brigu za nas svećenike, po našim zahvalnim molitvama Gospodin im uzvratio ljubavlju.