ŽUPA MUČENIŠTVA SVETOG IVANA KRSTITELJA U ŽUPANJI
DVADESET I PETA NEDJELJA KROZ GODINU

od 23. do 30. rujna 2018.

KRŠTENJE
U nedjelju, 23. rujna u našoj župi je kršten:
- Dario Kristić, sin Branimira i Sandre r. Blažević
Obitelji čestitamo, uz preporuke Bogu za sve njihove potrebe!

KATEHETSKA NEDJELJA
- danas smo obilježili početak Katehetske godine koju ćemo započeti 1. listopada. Napravljen je raspored kateheze za osmoškolce.
- Susret i dogovor o rasporedu kateheze za srednjoškolce bit će: za 1 raz. SŠ u ponedjeljak 1. listopada u 19,30 sati, a za 2 raz. SŠ (KRIZMANIKE) u srijedu 26. rujna u 19,30 sati.

UPIS NAVEZANIH MISNIH NAKANA
- od ponedjeljka, za vrijeme uredovnog vremena, upis je nakana za nadolazeće tromjesečje. Zbog velikih potreba, a ograničenog broja dana, moguće je upisati samo DVIJE nakane. Ukoliko preostane slobodnih termina moguće ih je popuniti od 1. listopada ili upisati NEVEZANU nakanu.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE
- U četvrtak nakon sv. mise je euharistijsko klanjanje.

PRIČEST POD OBJE PRILIKE
- U petak pod sv. misom pričesti pod obije euharistijske prilike, presvetim Tijelom i Krvlju Kristovom.

KONCERT NA VIOLINI I KLAVIRU
- danas 23. rujna, poslije večernje nedjeljne mise, u našem Pastoralno–kulturnom središtu bl. Alojzija Stepinca s početkom u 19.30 sati je koncert Krešimira Marmilića na violini i Maria Čopora na klaviru. Dođimo i uživajmo u izvedbi poznatih skladbi.

DAN POLICIJE
- Policijska uprava vukovarsko srijemska obilježit će 27. rujna misnim slavljem u 10 sati te prigodnom akademijom u 12 sati u našoj Župi Dan policije.

POČETAK RADA ŽUPNE KNJIŽNICE
- naša župna knjižnica ponovno započinje s radom od 26. rujna. Bit će otvorena svake SRIJEDE od 15 do 18 sati.

TEČAJ PRIPRAVE ZA ZARUČNIKE
- Tečaj priprave za zaručnike nastavlja se u četvrtak (19 sati) i petak (19 sati), u dvorani Pastoralno–kulturnog središta. Zaručnici neka ponesu dobivenu potvrdu.

ŽIVA KRUNICA
- je svakodnevna molitva jedne desetice radosnog, žalosnog, slavnog ili svjetlosnog otajstva, plus jedna desetica za pokojne. Dakle, jedna osoba je živa desetica, odakle i dolazi naziv živa krunica. Ovakva molitva u obiteljima prenosi se pokoljenjima. Članovi žive krunice na blagdan BDM od Krunice (7. listopada) slave svoju svetkovinu. Svake godine provjerava se je li netko od molitelja odustao ili umro kako bi se popunio krug. Desetica se mijenja mjesečno ili godišnje već prema dogovoru molitelja (npr. onaj tko je molio drugu desetica, ubuduće moli treću).
- Sve molitelje ŽIVE KRUNICE, kao i buduće, pozivamo na susret 8. listopada. ODVAŽIMO se na otajstveno moljenje samo jedne desetice dnevno koje traje 5 minuta.

LISTOPADSKE POBOŽNOSTI
- 1. listopada započinjemo pobožnost posvećenu Isusovoj i našoj majci Mariji. Iako se krunica moli svakodnevno prije dnevne mise, pozivamo vas da posebno u ovom mjesecu dođete na zajednički molitvu.

10. obljetnica proglašenja Nadbiskupije
- do nedjelje 30. rujna moguće se prijaviti za hodočašće u katedralu na misno slavlje koje će u četvrtak 11. listopada u 17,30 sati predvodi nadbiskup mons. Paul Richard Gallagher, tajnik za odnose s državama iz Vatikana. Prijaviti se može u župnom uredu.

Raspored misa i misnih nakana
od 23. do 30. rujna 2018.

NEDJELJA 23. rujna 25. nedjelja kroz godinu
Sv. Pio iz Pietrecine, prez.
8.30 sati + iz ob. Golubičić
10.30 sati ZA ŽUPLJANE
18.30 sati + Alojzije, Nikola, Ivan, Marija Galović
PONEDJELJAK 24. rujna
18.30 sati + Ilija i Marija Lukić
UTORAK 25. rujna
18.30 sati + Ivan i Ruža Oršolić te + iz ob. Oršolić i Stanić
SRIJEDA 26. rujna Sv. Kuzma i Damjan, mč.
18.30 sati + Ilija Vučičević
ČETVRTAK 27. rujna Sv. Vinko Paulski, prez.
18.30 sati + ob. Miličić
PETAK 28. rujna
18.30 sati + Luka i Stana Brać te + iz ob. Jerinić i Jurković
SUBOTA 29. rujna Sv. Mihael, Gabriel i Rafael, arkanđeli
8 sati + Marko Lovrić i Nada Šarec
NEDJELJA 30. rujna 26. nedjelja kroz godinu
Sv. Jeronim, prez. nauč.
8.30 sati + Vedran Karlić
10.30 sati ZA ŽUPLJANE
18.30 sati + Marko i Kata Kešinović te Ana Vujica

Svakog radnog dana, pola sata prije sv. mise je mogućnost za sakrament pomirenja.

- od ponedjeljka do petka: – prijepodne: od 9 do 12 sati
– poslijepodne: od 17 do 18.30 sati

Svima koji su, bilo riječju bilo djelom, iskazali brigu za nas svećenike, po našim zahvalnim molitvama Gospodin uzvratio s ljubavlju.