od 11.do 18. studenoga 2018
Sveci, raspored misa i misnih nakana

Mogućnost za ispovijed je radnim danom pola sata prije sv. mise.

NEDJELJA 11. stude. 32. nedjelja kroz godinu
Sv. Martin Tourski
7.00 sati + Ivan i Manda Borilović
8.30 sati + Ivo, Anto i Mato Bernatović
10.30 sati ZA ŽUPLJANE
18.30 sati + Đuro i Mara Orkić
PONEDJELJAK 12. stude. Sv. Jozafat, b. i mč.
18.30 sati + Marko i Ruža Živković + Ruža Kovačević
UTORAK 13. stude.
18.30 sati + iz ob. Joze i Matije Herceg
SRIJEDA 14. stude. Sv. Nikola Tavelić, prez. i mč.
18.30 sati + iz ob. Mrkonjić i Šarić
ČETVRTAK 15. stude. Sv. Albert Veliki, b. i n.
18.30 sati + Đuro Klaić
PETAK 16. stude. Sv. Margareta Škotska i sv. Gertruda
18.30 sati + Zorica Čehko i pok. iz ob. Čehko
SUBOTA 17. stude. Sv. Elizabeta Ugarska, redovnica
8.00 sati + Cvita Šimunović
NEDJELJA 18. stude. 33. nedjelja kroz godinu
Dan sjećanja na žrtvu Vukovara
7.00 sati + iz ob. Jovanovac
8.30 sati + iz ob. Jagarinac
10.30 sati ZA ŽUPLJANE
18.30 sati + iz ob. Španović

PRIJAVA ZA OGRJEV
- Naš župni Caritas moli sve koji su u potrebi da se do kraja studenoga u župnom uredu prijave za ogrjev.

ŽUPNA KNJIŽNICA
- otvorena je SRIJEDOM od 15 do 18 sati.

- spomendan sv. Cecilije, zaštitnice crkvenog pjevanja, naš mješoviti zbor proslavit će zajedno s drugim zborovima dekanata u Gradištu, 22. studenoga na misi u17,30 sati.

Moleći u sprovodnom obredu milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju sahranjen je:
- u ponedjeljak 5. studenoga Ivan Mijatović
Pokoj vječni daruj mu Gospodine!

ŽUPNA KATEHEZA I NEDJELJNA MISA
- nisu teret, već želja da spoznam istinu o Bogu te rastem u vjeri. Pronađimo se u rasporedu kateheze na oglasnoj ploči i DOĐIMO.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE
- tjedno euharistijsko klanjanje je u četvrtak poslije sv. mise.

PRIČEST POD OBJE EUHARISTIJSKE PRILIKE
- je u petak pod svetom misom.

DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA
- ove godine 18. listopada navršava se 27. obljetnica stradanja Vukovara. U 10 sati započinje prigodni program u krugu Vukovarske bolnice, odakle će krenuti Kolona sjećanja prema Memorijalnom groblju. Ondje će kod Središnjeg križa u 12,15 sati biti prigodna molitva, a u 13 sati će misno slavlje predvoditi mons. Egidije Živković, biskup Željezna u Austriji.
- Gdje god bili toga dana, sjetimo se sa zahvalnošću žrtve Vukovara, te u ovaj spomen upalimo svijeću kod svojih kuća ili na nekom drugom mjestu.

SMOTRA ZBOROVA U SPOMEN NA ŽRTVU VUKOVARA
- u nedjelju 18. studenoga u 19,30 sati u Pastoralnom centru bl. Alojzija Stepinca, mješoviti zbor KUU “Kristal-Sladorana”, domaćin je smotre zborova pod nazivom
U spomen na žrtvu Vukovara.

POSTANI ČLAN ZBORA MLADIH MIR
- zbor mladih MIR je u potrazi za novim članovima. Ako si u dobi od 8 r. OŠ i stariji, te rado voliš pjevušiti ili svirati pridruži se u slavljenju Boga. Nemoj se predomišljati, već dođi u prostorije zbora na probu utorkom u 19 sati ili subotom u 11,30 sati.

75 GODINA CARITASA
- naš nadbiskupijski Caritas 4. prosinca proslavlja 75 godina djelovanja. Ovaj jubilej žele proslaviti sa svim volonterima iz naših župa. Stoga molimo naše volontere župnog Caritasa i članove Odbora za karitativnu djelatnost pri ŽPV-u, da se za odlazak na ovu svečanost upišu do 15. studenoga u župnom uredu ili u prostoru Caritasa.

SEMINAR ZA ČITAČE I ČLANOVE BIBLIJSKIH SKUPINA
- će se održati u subotu 17. studenoga u prostorima Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu s početkom u 9 sati. Molimo zainteresirane da se do 15. studenoga prijave u župnom uredu.

CRKVENI GOD U BOŠNJACIMA I ŽUPANJI 2
- danas, 11. studenog spomendan je sv. Martin Tourskog te ujedno i crkveni god u Župi Bošnjaci.
- u srijedu 14. studenoga na spomendan sv. Nikole Tavelića crkveni je god u našoj drugoj županjskoj župi.

PRIJAVA BOLESNIKA ZA ISPOVIJED
- molimo obitelji i prijatelje naših starijih i nemoćnih župljana, da ih do konca studenoga prijave u župnom uredu kako bi ih u Došašću mogli pohoditi i sakramentalno pripremiti za Božić.

od ponedjeljka do petka: – prijepodne: od 9 do 12 sati
– poslijepodne: od 17 do 18.30 sati

Svima koji su, bilo riječju bilo djelom, iskazali brigu za nas svećenike, po našim zahvalnim molitvama Gospodin uzvratio s ljubavlju.

vlč. Noudoviwa Leon Sagbohan
vlč. Robert Jugović