od 25. studenog do 2. prosinca 2018
Sveci, raspored misa i misnih nakana

Mogućnost za ispovijed je radnim danom pola sata prije sv. mise.

NEDJELJA 25. stude. 33. nedjelja kroz godinu
Isus Krist, Kralj svega stvorenja
7.00 sati + iz ob. Josipa i Katarine Bučar
8.30 sati + iz ob. Galović i Juzbašić
10.30 sati ZA ŽUPLJANE
18.30 sati + Stjepan Petek
PONEDJELJAK 26. stude.
18.30 sati + Marija Talan
UTORAK 27. stude.
18.30 sati + Pavlina Zlomislić
SRIJEDA 28. stude.
18.30 sati + Franjo, Marko i Ana Stjepić
ČETVRTAK 29. stude.
18.30 sati + Mato i Marija Berać
PETAK 30. stude. Sv Andrija, ap.
18.30 sati Na nakanu
SUBOTA 1. prosi. Molitva za svećenička i redovn. zvanja
8.00 sati + iz ob. Antuna Macko
NEDJELJA 2. prosi. 1. nedjelja došašća
7.00 sati + Franjo Peršinović
8.30 sati + iz ob. Berač
10.30 sati ZA ŽUPLJANE
18.30 sati + Marko i Manda Marošević

U našoj župi je kršten:
- Moreno Radović, sin Nikole i Petre rođ. Zovak
Obitelji čestitamo, uz preporuke Bogu za sve njihove potrebe!

Moleći u sprovodnom obredu milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju sahranjeni su:
- u ponedjeljak 19. studenoga Elizabeta Korovljević r. Oršolić
- u petak 23. studenoga Ivan Marinac
- u subotu 24. studenoga Milojka Bagarić r. Vasilić
Pokoj vječni daruj im Gospodine!

ŽUPNA KATEHEZA I NEDJELJNA MISA
- rastimo u vjeri u našim obiteljima kao i u zajedništvu Župe po redovitom pohađanju nedjeljne mise i župne kateheze.

NEDJELJA ZAHVALNICA
- danas naša Župa zahvaljuje na svim darovima i blagoslovima koje nam je Bog udijelio tijekom protekle godine. Na misama u 8,30 i 10,30 zahvalu ćemo izreći svečanom prinosnom procesijom, donoseći plodove zemlje i druga dobra koja smo primili po Božanskoj milosti.
- zahvaljujem gđi Janji Juzbašić i djelatnicima Muzeja na kićenoj crkve, gđi Sanji Goda na pripremi darova i vođenju prinosne procesije, kao i svim koji su sudjelovali kako bi naša zahvala Bogu odisala svečanošću i pobožnošću.

ADVENTSKA PRODAJA ZAJEDNICE VJERA I SVJETLO
- danas ispred crkve, članovi naše Zajednice Vjera i Svjetlo, ponudit će Vam adventske i božićne rukotvorine. Sve je djelo njihove kreativnosti i ljubavi. Kupovinom svake rukotvorine pomažemo njihovo djelovanje i potvrđujemo da su dio naše zajednice. Neka njihovi predmeti ukrase naše domove ili nam mogu biti poklon kojim ćemo obradovati druge.

SUSRET ZAJEDNICE VJERA I SVJETLO
- je danas u našem Pastoralnom centru s početkom u 16 sati.

SASTANAK KATEHETA
- je u ponedjeljak 26. studenoga u 19,30 sati u župnoj kući.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE
- je u četvrtak poslije sv. mise.

PRIČEST POD OBJE EUHARISTIJSKE PRILIKE
- je u petak pod svetom misom.

OBNOVA ZGRADE ŽUPNOG CARITASA
- Zbog obnove zgrade Župni Caritas djeluje u privremenom prostoru na Trgu prof. Martina Robotića 2 (prostor koji je korišten u vrijeme poplave).
- Sve vas molimo, da robu ne ostavljate pred ulaznim vratima jer ako se roba navlaži neće biti upotrebljiva. To učinimo u radno vrijeme: utorkom od 9 do 12 sati te četvrtkom od 14 do 17 sati.

POHOD BOLESNIKA
- u duhovnoj pripravi za Božić župni vikar i župnik od 4. prosinca započet će pohod starih i bolesnih župljana. Nemojmo još ovaj tjedan u Župnom uredu zaboraviti prijaviti naše drage župljane koji neće biti u mogućnosti doći u na ispovijed u župnu crkvu.

POSTANI ČLAN ZBORA MLADIH MIR
- svi mladi od 8 r. OŠ i stariji dobrodošli su i rado viđeni, naprobama utorkom u 19 sati ili subotom u 11,30 sati, u prostorijama zbora mladih MIR.

KATOLIČKI KALENDARI ZA 2019.
- u župnom uredu možete nabaviti jednolisne i dvanaestolisne kalendare.

PRIJAVA ZA OGRJEV
- ove godine prijavilo se preko 40 obitelji i osoba za ogrjev, što je duplo više nego prošle godine. Nastojat ćemo svima pomoći pa molimo da se još ovaj tjedan u župnom uredu prijave potrebiti za ogrjev.

- 3. prosinca u 6 sati započinjemo s misama zornicama.
- lijepo svjedočanstvo ljubavi i blizine prema potrebitima je da tijekom došašća, na misama zornicama, prikupljamo priloge i namjernice za potrebite. Tako ćemo u prvom tjednu došašća prikupljati priloge za ogrjev, u drugom tjednu došašća šećer, brašno i tjesteninu, a u trećem tjednu došašća ulje, riža i slatkiši

ŽUPNA KNJIŽNICA
- otvorena je SRIJEDOM od 15 do 18 sati.

od ponedjeljka do petka: – prijepodne: od 9 do 12 sati
– poslijepodne: od 17 do 18.30 sati
Svima koji su, bilo riječju bilo djelom, iskazali brigu za nas svećenike, po našim zahvalnim molitvama Gospodin uzvratio s ljubavlju.

vlč. Noudoviwa Leon Sagbohan
vlč. Robert Jugović