od 9. do 16. prosinca 2018
Sveci, raspored misa i misnih nakana

Mogućnost za ispovijed je radnim danom poslije sv. mise zornice.

NEDJELJA 9. prosi. 2. nedjelja došašća
7.00 sati + iz ob. Ivana Bušić
8.30 sati + Ivan Petrović
10.30 sati ZA ŽUPLJANE
18.30 sati + Marko i Mara Nikolić + Marko i Manda Perić
PONEDJELJAK 10. prosi.
6.00 sati + Danica Babić
UTORAK 11. prosi.
6.00 sati + Marko Pilipović
SRIJEDA 12. prosi.
6.00 sati + Luja Nedić
ČETVRTAK 13. prosi. Sv. Lucija, dj i mč.
6.00 sati + Jozo, Niko, Marijan i Lucija Ljubić
PETAK 14. prosi. Sv. Ivan od Križa, prez. i n.
6.00 sati + Lucija Knežević
SUBOTA 15. prosi.
6.00 sati Na nakanu
NEDJELJA 16. prosi. 3. nedjelja došašća
NEDJELJA CARITASA
7.00 sati Na nakanu
8.30 sati + Nenad Marić
10.30 sati ZA ŽUPLJANE
18.30 sati + iz ob. Ante i Darka Plavčić

Moleći u sprovodnom obredu milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju sahranjen je:
- u utorak 4. prosinca Marko Filipović
Pokoj vječni daruj mu Gospodine!

ŽUPNA KATEHEZA I NEDJELJNA MISA
- za sve skupine ovo je posljednji tjedan župne kateheze. U vremenu Došašća i Božića, Boga upoznajemo kroz redoviti dolazak na nedjeljne i blagdanske mise, kao i na ispovijed.

ZORNICE
- karitativnu osjetljivost za naše potrebne župljane u drugom tjednu došašća pokazujemo donošenjem: šećera, brašna, riže i ulja. Darove ćemo ostavljati u košari ispred crkve, a u slučaju lošeg vremena u župnom dvorištu.
- Djeca će na zornicama nastavljaju skupljati sličice kao i pečate na kuponima trgovine BOSO.
- poslije svake zornice moli se krunica Blažene Djevice Marije.

DEKANATSKI SUSRET OSOBA S POTEŠKOĆAMA
- je danas 9. prosinca u Gradištu. Počinje sv. misom u 16 sati

DUHOVNA OBNOVA ZA BRAČNE PAROVE
- Dragi supružnici, odvojimo jednu večer, i to 11. prosinca s početkom u 19 sati u Cerni, kako bi po vašoj duhovnosti zasjalo Betlehemsko svjetlo obiteljskog zajedništva.
- Prijavimo se ovih dana u župnom uredu.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE
- do završetka blagoslova obitelji neće biti.

OBNOVA ZGRADE ŽUPNOG CARITASA
- Hvala svima koji su samoinicijativno dali dar za obnovu zgrade Župnog Caritas, koji privremeno djeluje na Trgu prof. Martina Robotića 2 u vremenu: utorkom od 9 do 12 sati i četvrtkom od 14 do 17 sati.

POHOD BOLESNIKA
- Svima hvala na strpljivosti i razumijevanju tijekom pohoda našim bolesnicima. Napose me raduje što su svi oni, s tolikom zahvalnošću, govorili o članovima obitelji, susjedima, prijateljima, medicinskom osoblju…, ma svima koji im pomažu. Neka i dalje bude tako. HVALA SVIMA!
- Ovaj tjedan volonteri našeg Caritasa, u ime cijele župne zajednice, pohodit će sve prijavljen bolesnike te ih prigodno darivati.

MISIJSKA PRODAJA KOLAČA
- sljedeće nedjelje, 16. prosinca, naša Misijska skupina prodavat će paketiće s kolačima ispred crkve. Budimo po toj gesti donositelji Boga u živote naših misija.

NEDJELJA CARITAS
- treća nedjelja došašća tradicionalno je u Crkvi u Hrvata Nedjelja Caritasa. Ove godine se obilježava pod geslom Podjeli s onim koji nema.
- Mi ćemo je obilježiti prigodnim skupljanjem milostinje u prigodnim kovertama otisnutim za ovaj dan. Danas na izlazu iz crkve, uz župni listić uzmimo i kovertu.
- djeca će svoje priloge za Nedjelju Caritasa skupljati u prigodnim kasicama tijekom cijelog tjedna. Sljedeću nedjelju trebaju ih donijeti na misu i ostaviti pred naš oltar.

- VELIKA ISPOVIJED je 19. prosinca.
- Upis navezanih misnih nakana za siječanj i veljaču bit će od 17. prosinca.

PREPLATA ZA GLAS KONCILA
- prijavom u župnom uredu postani pretplatnik Glas koncila.

KATOLIČKI KALENDARI ZA 2019.
- možete nabaviti u župnom uredu.

ŽUPNA KNJIŽNICA
- otvorena je SRIJEDOM od 15 do 18 sati.

od ponedjeljka do petka: – prijepodne: od 9 do 12 sati
– poslijepodne: od 17 do 18.30 sati

Svima koji su, bilo riječju bilo djelom, iskazali brigu za nas svećenike, po našim zahvalnim molitvama Gospodin uzvratio svojim blagoslovom.

vlč. Noudoviwa Leon Sagbohan, ž.v.