OBREDI VAZMENOG TRODNEVLJA – ČETVRTAK, PETAK I SUBOTA

Sveto vazmeno trodnevlje najsvetiji su dani crkvene godine i života kršćanske zajednice. U njima slavimo Kristovu ljubav utjelovljenu u euharistijskom otajstvu i Kristovoj muci, kako bi po nezasluženom otkupljenju u vazmenom bdijenju bili obasjani svijetlom Kristova uskrsnuća. Svi obredi su na vanjskom oltarnom prostoru prema sljedećem rasporedu:
Veliki četvrtak – MISA VEČERE GOSPODNJE
-    Getsemanska ura je odmah nakon Mise Večere Gospodnje na vanjskom oltaru (oko sat klanjanja). Potom će Presveto biti izloženo u župnoj crkvi do ponoći. Prijavite se za klanjanje.
Veliki petak – OBREDI MUKE GOSPODNJE
- u 14,30 sati križni put na župnoj kalvariji;
- pola sata prije obreda moli se devetnica Božjeg milosrđa. Obredi Muke Gospodnje su u 18 sati, a uobičajeno čašćenje Svetog Križa bit će samo poklecanjem ili naklonom (nema dodirivanja ili ljubljenja).
Velika subota – VAZMENO BDIJENJE
- tijekom dana vjernici u tišini pohađaju Božji grob;
- obred blagoslova hrane je u 12 i u 17 sati;
- misa Vazmenoga Bdijenja je u 20 sati. Za obred bdijenja nabavljene su prigodne svijeće.