NEDJELJA DOBROG PASTIRA I BLAGOSLOV POLJA

Četvrte vazmene nedjelje, 25. travnja, u crkvenoj godini preklapaju se dva događaja: Nedjelja Dobrog Pastira i blagdan sv. Marka:
Nedjelja Dobrog Pastira je svjetski dan molitve za svećenička i redovnička zvanja. U homilijama na svetim misama s osobnim iskustvom poziva i životom u Bogoslovnom sjemeništu upoznat će nas naš đakon vlč. Krešimir Iljazović.
na sv. misi u 10,30 sati o blagdan sv. Marka uz blagoslov usjeva i voćnjaka uputit ćemo molitve i zazive da Bog čuva naše usjeve i voćnjake. Napose je to prigoda da svi koji se bave ratarstvom, stočarstvom, voćarstvo, pčelarstvom… i drugim granama od kojih primamo plodove zemlje, da na ovoj misi za isto znamo moliti. Poslije sv. mise moći će se uzeti i svojim domovima ponijeti blagoslovljena pšenica.