CVIJETNICA U OBITELJI

Ove godine nismo u mogućnosti svečano slaviti Gospodinov ulazak u Jeruzalem. No omogućimo mu da uđe u naš grad Županju, a još više u naše obitelji, te „kućne Crkve“. Evo prijedloga kako to učiniti! Na Glušnicu (5 korizmenu nedjelju) mogli smo obiteljsko raspelo postaviti na vidljivo mjesto u kući/stanu i do Velikog petka prekriti ga platnom (inače je u crkvi ljubičaste boje, a s obzirom na situaciju boja nije važna). Kako bi križ bio primjetljiviji, ako ste u mogućnosti, uz njega upalite svijeću/lućicu (osobito kad je cijela obitelj zajedno).
Ove nedjelje, na Cvijetnicu, uz taj križ postavi stručak cvijeća ili makar jednu tratinčicu ubranu za vrijeme kratkog izlaska iz kuće/stana. Neka nam ljepota cvijeta usmjeri duh vjere prema ljepoti Kristove žrtve, koja jednom učinjena, nikad ne prolazi ili gubi ljepotu.