PREPORUKE ZA VJERSKA OKUPLJANJA

Vjerujem da je mnogima radost što je ispred nas jedan novi početak, no uz OPREZ. Stoga i sve Vas pozivam na odgovornost uz svijest kako još uvijek postoje razlozi da u crkvi nije kao što je bilo prije. To znači da ćemo se morati dobro potruditi u navikavanju na nove uvjete ponašanja. U nastavku se upoznajmo i bitnim mjerama:

- svete mise i pobožnosti su na vanjskom oltarnom prostoru;
- do daljnjega od dolaska neka se suzdrže osobe rizičnih skupina;
- na ulasku u prostor vanjskog oltara potrebno je dezinficirati ruke;
- maske su preporučene i sigurnosnih razloga, ali nisu propisane;
- održavajte razmak od 2 m ako niste članovi istog kućanstva. U klupama sjesti na označena mjesta;
- radi smanjenja kontakata po dolasku treba zauzeti najudaljenije, bilo sjedeće bilo stojeće, slobodno mjesto;
- ne dodirujmo površine (kipove, oltare i druge predmete);
- Mise se slave bez ministranata. Stoga milostinju ostavite u košara-ma na stoliću ili na oltaru. Župni listić i vjerski tisak je na stoliću.
- Pričest se u klupama prima na mjestu, a na dvorištu treba pristupiti djelitelju uz potreban razmak;
- napuštanje prostora je postupno uz razmak od 2 m. Prvi izlaze najbliži izlaznim vratima. Nemojmo se zadržavati u skupinama;