od 17. do 24. ožujka 2019.
Sveci, termini misa i misne nakane

NEDJELJA 17. ožujka 2. korizmena nedjelja
8,30 sati + Ivo Tomašević
10,30 sati ZA SVE ŽUPLJANE
18,30 sati + Roko i Ana Dobrinkić

Mogućnost za ISPOVIJED je radnim danom prije sv. mise ili prema osobnom dogovoru sa svećenikom.

Moleći u sprovodnom obredu milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju sahranjene su:
u srijedu 13. ožujka Marija Vidić rođ. Maršić
u četvrtak 14. ožujka Ana Jozić
Pokoj vječni daruj im Gospodine!

75 DAROVATELJA ZA 1 STIPENDIJU
danas ispred župne crkve mogućnost je uključiti se u projekt 75 za 1. Donacijom 20 HRK, 75 osoba prikuplja godišnju stipendiju za školovanje ili studiranje jednog djeteta. Do kraja ožujka svoj dar možete donijeti i u ured.

ŽUPNA KATEHEZA
Od mladosti učimo kako je snaga vjere u blagovanju Tijela Kristova na sv. misi, te u hodu za Isusom u tjednoj katehetskoj pouci. Ostanimo vjerni Isusu!

TJEDAN SOLIDARNOSTI S CRKVOM U BIH
od 18. do 24. ožujka Crkva u Hrvatskoj obilježava Tjedan solidarnosti s Crkvom i ljudima u BiH. Tih dana o potrebi Crkve u BiH razmišljat ćemo u svakidašnjim molitvama i prigodnim križnim putovima. Slijedeće nedjelje vaš dar za milostinju namjenjujemo za potrebe braće i sestra u BiH.

POBOŽNOST SCHONSTATTSKOJ GOSPI
Sat saveza s Majkom Triput Divnom je sutra u ponedjeljak 18. ožujka. Na kraju mise uputiti ćemo se do našeg oratorija Majke Triput Divne moleći zagovor za naše obitelji.

MISIJSKA RADIONICA
Misionari naše župe nastavljaju s pripremama za korizmenu akciju. Susret je sutra, u ponedjeljak 18. ožujka, poslije večernje sv. mise u knjižnici našeg Pastoralnog centra. Svi su pozvani, djeca i odrasli! I VAŠA spretnost i vještina bit će od velike pomoći. Hvala svima koji su se do sada uključili!

DEVETNICA SV. JOSIPU
započetu devetnicu sv. Josipu, zaručniku Blažene Djevice Marije, završavamo sutra. Na svetkovinu sv. Josipa su dvije svete mise, u 8,30 i 18,30 sati. Skrbnom zaštitniku Svete Obitelji preporučimo naše obitelji i cijeli Hrvatski narod. Ovo je prigoda kada naši očevi mogu zahvaliti i moliti za posvećenje svojih obitelj.

13 UTORAKA SV. ANTUNU PADOVANSKOM
u utorak 19. ožujka započinjemo pobožnost 13. utoraka sv. Antunu Padovanskom. Prema rasporedu od prošle godine pobožnost će biti utorkom nakon večernje sv. mise.

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA
je utorkom i petkom s početkom u 18 sati. Planirajmo i odvojimo vrijeme, te svojom prisutnošću daj smisao Kristovoj žrtvi. Svoju smjelost i odvažnost iskažimo kao predmolitelji križnog puta. Tekstove preuzmimo ranije kako bi bili sigurniji.

DARUJMO POTREBITE U KORIZMI
svakog korizmenog utorka i petka, kao župna zajednica mislimo na nama drage župljane u potrebi. Tih dana za VAŠE darove u župnoj crkve postavljena je košara. Darove ćemo u Velikom tjednu podijeliti potrebitima sa željom da i njihovo Uskrsno jutro bude radosno.

BIBLIJSKI SUSRET
Promišljajmo zajedno o Božjim riječima osluškujući Božji glas na susretu srijedom poslije sv. mise.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE I PRIČEST S OBJE PRILIKE
klanjanje je u četvrtak poslije sv. mise, a pričest s obije euharistijske prilike je petkom u svetoj misi.

ISPOVIJED I POHOD BOLESNIKA
od ponedjeljka 1. travnja poći ćemo u pohod starim i bolesnim župljanima. Kako prijavljeni ne bi bili nestrpljivi, dan prije, najavit ćemo dolazak svećenika.

HODOČAŠĆE NA SUSRET S PAPOM FRANJOM U SKOPJE
Papa Franjo pohodit će Skopje u utorak, 7. svibnja 2019. godine. Hodočašće bi trajalo tri dana (put i jedno noćenje). Tom prigodom bi pohodili i rodnu kuću sv. Majke Tereze. Cijena puta je 600 HRK. Sve zainteresirane molim da se prijavimo do 24. ožujka.

KRIŽNI PUT MLADIH
mladi naše Nadbiskupije okupit će se u subotu 6. travnja na KRIŽNOM PUTU od Sibinja do Slavonskog Broda. Križni put je za mlade srednjoškolce, studente i starije. Prijavite se u župnom uredu osobno ili telefonom.

PREDSTAVLJANJE KNJIGE
u petak 22. ožujka s početkom u 16,30 sati, u velikoj dvorani Pastoralnog centra predstavljanje je knjige Farmaceuti i farmaceutska djelatnost u Domovinskom ratu.

ŽUPNA KNJIŽNICA
otvorena je SRIJEDOM od 15 do 18 sati. Iskoristimo sveto Korizmeno vrijeme za rast u vjeri.

susret roditelja krizmanika je u nedjelju 24. ožujka poslije večernje sv. mise.
susret molitelja žive krunice je 27. ožujka
susret roditelja prvopričesnika je u ponedjeljak 1. travnja poslije večernje sv. mise.

MISNA VINA – AKCIJSKA PRODAJA
U župnom uredu možete predbilježiti narudžbu misnog vina po promotivnim cijenama u butelji ili rinfuzi od 5 litara. Narudžbe će se preuzeti od ponedjeljka 25. ožujka.

od ponedjeljka do petka: – prijepodne: od 9 do 12 sati
– poslijepodne: od 17 do 18.30 sati