od 26. svibnja do 2. lipnja 2019.

Sveci, termini misa i misne nakane
NEDJELJA 26. svibnja ŠESTA VAZMENA NEDJELJA
8,30 sati + Božo i Manda Ćaćić
10,30 sati ZA SVE ŽUPLJANE
18,30 sati + Marko i Ana Kamenski

Mogućnost za ISPOVIJED je radnim danom prije sv. mise
ili prema osobnom dogovoru sa svećenicima.

U našoj župi krštene su:
Mia Škegro, kći Ivana i Vedrane rođ. Railić
Dora Mišković; kći Ivana i Marijane rođ. Šljivić
Hanna Mišković, kći Ivana i Marijane rođ. Šljivić
Obitelji čestitamo, uz preporuke Bogu za sve njihove potrebe!

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ
U subotu 1. lipnja u Župi Marije Pomoćnice u Zagrebu crkvenu ženidbu će sklopiti:
Tomislav Bušić (sin Marka i Ljubice r. Ćosić) i Jerka Perica (kći Jerka i Mirjane r. Baša).
U subotu 8. lipnja u našoj Župi crkvenu ženidbu će sklopiti:
Ivan Jurčević (sin Milana i Jelene r. Rendulić) i Irena Jelečević (kći Ilije i Ljubice r. Arlović)
Moleći za mladence Božji blagoslov, iskreno čestitamo!

SUSRET ZAJEDNICE VJERA I SVJETLO
mjesečni susret članova i prijatelja Vjera i svjetlo je danas 26. svibnja u 16 sati u našem Pastoralnom centru.

ZAHVALA OBITELJ STOJANOVIĆ
U ime obitelji Stojanović i maloga Šimuna, svim darovateljima iskreno veliko HVALA. Ukoliko bi još netko ostavio dar na ovu nakanu to može učiniti u našem župnom uredu tijekom tjedna.
Bog neka blagoslovi Šimuna, obitelj Stojanović i sve VAS koji u malim stvarima pokazujete veliku dobrotu i ljubav.

PREDSTAVLJANJE FILMA O STRADANJIMA U BOGDANOVCIMA
u ponedjeljak 27. svibnja s početkom u 19,30 sati u velikoj dvorani našeg Pastoralnog centra, bit će predstavljanje filma o stradanju mještana Bogdanovaca u Domovinskom ratu.

SVIBANJSKE POBOŽNOSTI
još nekoliko dana je do kraja Marijinog mjeseca svibnja. Hvala svima koji su prije sv. misa ustrajno dolazili na zajedničku krunicu i Lauretanske litanije. Hvala i svima koji su u svbnju, ali i tjekom godine, strpljivo i ustrajno predvode marijansku pobožnost. Moleći Marijo svibnja kraljice, očuvajmo zajedno duh vjere u našim obiteljima i preporučimo ih zagovoru nebeske Majke.

SASTANAK CARITASA
U utorak 28. svibnja poslije večernje mise bit će sastanak Caritasa.

ŽUPNA KATEHEZA
Pred nama su završna dva tjedna župne kateheze (do kraja svibnja). Pokažimo da smo od Isusa naučili USTRAJATI DO KRAJA. Neka nam gori srce u Njegovoj blizini, a mi ga upoznajemo u pouci kao i za oltarom u sv. misi dok lomi kruh i daje da blagujemo Tijelo Kristovo.
Prema rasporedu, ovaj tjedan katehezu ima DRUGA SMJENA!

13 UTORAKA SV. ANTUNU PADOVANSKOM
ovo je 13 utorak u pobožnosti sv. Antunu. Pobožnost je nakon mise.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE I PRIČEST POD OBJE PRILIKE
klanjanje je u četvrtak poslije sv. mise, a pričest s obije euharistijske prilike je petkom u svetoj misi.

ŽIVA KRUNICA
Nakana molitelja Žive krunice u lipnju je: za ustrajnost pojedinaca i obitelji koje se bore s nekim oblikom ovisnosti.

PRVA SUBOTA – MOLITVA ZA SVEĆENIČKA I REDOVIČKA ZVANJA
1. lipnja se sjetimo jedine nakane za koju nas je Isusu obvezao neprestano molit, a to je: molite Gospodara žetve da pošalej radnika u žetvu svoju. Uz osobne nakane, sjetimo se molitvu uputiti za nova svećenička i redovnička zvanja iz naše župne zajednice.

DUHOVNA OBNOVA ZA KRIZMANIKE I RODITELJE
u nedjelju 2. lipnja je duhovna obnova za krizmanike i roditelje. Voditelj je salezijanac don Mihovil Kurkut. U 16 sati don Mihovil će imati susret krizmanika, a poslije mise je susret s roditeljima. Zajedničko isno slavlje je u 18,30 sati.

ŽUPNA KNJIŽNICA
otvorena je SRIJEDOM od 16 do 18 sati. Iskoristimo slobodno vrijeme za rast u vjeri.

Naš Župni Caritas redovitim dežurstvima:
o utorkom od 9 do 12 sati i
o četvrtkom od 14 do 17 sati,
otvora vrata kako za potrebite tako i za vaše darove koje s obzirnošću i ljubavlju donosite na radost potrebitih.

POBOŽNI PREDMETI I MOLITVENICI
Mnogi dolaze u ured i pitaju za vjerske predmete i molitvenike. Slušajući vaše molbe u manjem broju u uredu možete kupiti molitvenik i krunicu za prvopričesnike, Litanijar, raspelo i bibliju za mlade.

7. lipnja je 9 petak velike devetnice Presvetom Srcu Isusovu;
Ministrantski susret je 8. lipnja u 16,30 sati.
9. lipnja pod misnim slavljem u 10,30 sati u našoj župi sakrament Potvrde podjelit će mons. Marin Srakić, nadbiskup u miru.

od ponedjeljka do petka: – prijepodne: od 9 do 12 sati
– poslijepodne: od 17 do 18,30 sati
Svima koji su, riječju i djelom, iskazali brigu za nas svećenike ili za održavanje župnih objekata, po našim zahvalnim molitvama Gospodin uzvratio s ljubavlju.