Župne obavijesti

ŽUPNE OBAVIJESTI
od 2. do 9. lipnja 2019.

Sveci, termini misa i misne nakane

NEDJELJA 2. lipnja SEDMA VAZMENA NEDJELJA
8,30 sati + Božo i Manda Ćaćić
10,30 sati ZA SVE ŽUPLJANE
18,30 sati + Marko i Ana Kamenski
PONEDJELJAK 3. lipnja Sv. Karlo Lwanga i drugovi, afrički mč.
18,30 sati + iz ob. Bačić
UTORAK 4. lipnja Sv. Kvirin Sisački, mč.
18,30 sati + iz ob. Dominković, Gložinić i Šokić
SRIJEDA 5. lipnja Sv. Bonifacije, b. i mč.
19,00 sati za zahvalu
ČETVRTAK 6. lipnja Sv. Norbert, b.
19,00 sati + iz ob. Janjić
PETAK 7. lipnja
8,30 sati + Ivan i Ivanka Husarek
19,00 sati + iz ob. Macko
SUBOTA 8. lipnja
8,30 sati + Stjepan i Julijana te svi + iz ob. Antunović
NEDJELJA 9. lipnja DUHOVI ili Pedesetnica
8,30 sati + Joso i Liza Petrović
10,30 sati ZA SVE ŽUPLJANE
18,30 sati + Stjepan i Marta Jovanovac

ISPOVIJEDATI se možeš radnim danom prije sv. mise ili prema osobnom dogovoru sa svećenicima.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ
U petak 7. lipnja u Župi sv. Nikole Tavelića u Županji crkvenu ženidbu žele sklopiti:
Marko Mikić (sin Ilije i Katice; rođen 3.7.1992.) i Ivona Ilišević (kći Zlatka i Katarine; rođena 2.10.1989.).
U subotu 15. lipnja u našoj Župi crkvenu ženidbu će sklopiti:
Mario Gagulić (sin Marijana i Ruže r. Matić, rođen 15.1.1990.) i Tomislava Iljić (kći Tomislava i Zdenka r. Škrobo, rođena 3.6.1988.)
Moleći za mladence Božji blagoslov, iskreno čestitamo!

UKOP
Moleći u sprovodnom obredu milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju sahranjen je:
u subotu 25. svibnja Tihomir Pahor
u ponedjeljak 27. svibnja Branislav Tušek
u ponedjeljak 27. svibnja Luka Oršolić
u petak 31. svibnja Vinka Bušić r. Ćorluka.
Pokoj vječni daruj mu Gospodine!

DUHOVNA OBNOVA ZA KRIZMANIKE I RODITELJE
danas u nedjelju 2. lipnja duhovu obnova za krizmanike i roditelje imat će salezijanac don Mihovil Kurkut. U Pastoralnom centru don Mihovil će se u 16 sati susresti s krizmanicima, a poslije zajedničke mise u 18,30 sati duhovni susrest će imati s roditeljima.

ŽIVA KRUNICA
Nakana molitelja Žive krunice u lipnju je: za ustrajnost pojedinaca i obitelji koje se bore s nekim oblikom ovisnosti.

ŽUPNA KATEHEZA
S posljednjim tjednom svibnja završili smo ovogodišnju katehetsku godinu. Pred nama su posljednji tjedni školske godine pa treba ugrijati stolicu za što bolju završnu cijenu. Tako ćemo u nedjelju 16. lipnja, misnim slavljem u 8,30 sati, Bogu zahvaliti na uspjesima u katehetskoj i školskoj godini.
Zahvaljujem vama OČEVI i MAJKE što ste, spominjući se danog obećanja na krštenju djeteta …time se obvezujete da će te ga odgajati u vjeri kako bi živjelo prema Božjim zapovijedima…, prepoznali važnosti kateheze. Veliko HVALA izričem našim katehisticama i katehistima na zauzetoj i odgovornoj suodgovornosti odgoja djece u vjeri, na vremenu i ljubavi po kojoj ste osobno iskustvo vjere nesebično prenosili onima koji su vam bili povjereni. Na kraju HVALA i vama draga DJECO što ste svojim redovitim dolascima učinili korak bliže Bogu.
Na nama, prijateljima Isusovim, je da oko njegova oltara svake nedjelje na sv. misi pokažemo koliko mi gori srce dok nam Isus lomi i daje da blagujem njegovo Tijelo. Neka nam posijanu Božju riječ u srcu dobri Bog čuva od svake napasti i sumnje!

13 UTORAKA SV. ANTUNU PADOVANSKOM
ovo je 12. utorak u pobožnosti sv. Antunu. Pobožnost je nakon mise.

SVETA POTVRDA (KRIZMA) I TRODNEVNA PRIPRAVA
U sljedeću nedjelju, na Duhove, naša župna zajednica zajedno sa 64-ero naših mladih i njihovim obiteljima, svetom misom u 10,30 sati slavi Svetu Potvrdu. Sakrament Krizme podijelit će mons. Marin Srakić, nadbiskup u miru.
Trodnevna priprava za krizmanike, roditelje i kumove je od srijede do petka, od 5. do 7. lipnja. Svakog dana sveta misa je na vanjskom otaru u 19,00 sati (zbog školskih obaveza).
Ispovijed za roditelje i kumove je u četvrtak od 17 sati, a za krizmanike u petak poslije mise u 19 sati. Roditelji mogućnost za ispovijed imaju i u ostale dane prije sv. mise (dobrim planiranjem neće biti nestrpljenja i uznemirenosti).
Krizmanički ispit je u četvrtak 6. lipnja u 20 sati, a u ime nadbiskupa Marina ispit će imati preč. Josip Filipović, dekan i župnik u Bošnjacima.
Generalna proba je u subotu, 8. lipnja u 11 sati.
Svetkovina DUHOVA – krizmanici i kumovi 20 min prije misnog slavlja u 10,30 s Pristupnicama (koje će dobiti dan prije) trebaju doći i zauzeti svoja mjesta.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE
zbog trodnevnice za Svetu Potvrdu klanjanje u četvrtak neće biti.

PRVI PETAK I PRIČEST S OBIJE EUHARISTIJSKE PRILIKE
7. lipnja je 9 petak Velike devetnice na čast Presvetog Srca Isusova. Toj božanskoj ljubavi preporučimo svoje nakane.
Sv. mise su u 8,30 i 19 sati. Tijekom tjedna ispovijed je prije sv. mise, a na sam dan: od 8 do 11 sati te od 17 sati do kraja mise. S obzirom da Trodnevna priprava za Krizmu na vrijeme planirajmo pristupiti ispovijedi. Toga dana pričesti je s obije euharistijske prilike.

MINISTRANTSKI SUSRET
je u subotu, 8. lipnja u 16,30 sati.

ŽUPNA KNJIŽNICA
Naša Župa može se pohvaliti prekrasnom Župnom knjižnicom koju možemo posjetiti svake SRIJEDE od 16 do 18 sati. Kako svaku knjižnicu čine knjige, potrebno je posuđene knjige iz župne knjižnice vratiti do 16. lipnja.

ŽUPNI CARITAS
Naš Župni Caritas redovitim dežurstvima:
o utorkom od 9 do 12 sati i
o četvrtkom od 14 do 17 sati,
otvora vrata kako za potrebite tako i za vaše darove koje s obzirnošću i ljubavlju donosite na radost potrebitih.


POBOŽNI PREDMETI I MOLITVENICI
Mnogi dolaze u ured i pitaju za vjerske predmete i molitvenike. Slušajući vaše molbe u manjem broju u uredu možete kupiti molitvenik i krunicu za prvopričesnike, Litanijar, raspelo i bibliju za mlade.

NAJAVA DOGAĐANJA
10. do 12. lipnja Trodnevnica u čast sv. Antunu Padovanskom
13. lipnja sv. Antun Padovanski

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA
od ponedjeljka do petka: – prijepodne: od 9 do 12 sati
– poslijepodne: od 17 do 18,30 sati
Svima koji su, riječju i djelom, iskazali brigu za nas svećenike ili za održavanje župnih objekata, po našim zahvalnim molitvama Gospodin uzvratio s ljubavlju.
vlč. Noudeviwa L. Sagbohan, ž.v.
vlč. Robert Jugović, ž.