od 4. do 11. kolovoza 2019.
Sveci, termini misa i misne nakane
NEDJELJA 4. kolovoza Osamnaesta nedjelja kroz godinu
8,30 sati + Toma, Marijan i Finka Bijelonjić
10,30 sati ZA SVE ŽUPLJANE
18,30 sati + Ana Paradžik
PONEDJELJAK 5. kolovoza Snježna Gospa
8,30 sati + Jozo Ilijić
UTORAK 6. kolovoza Preobraženje Gospodinovo
8,30 sati + Anka Prgić
SRIJEDA 7. kolovoza Sv. Siksto, mč., Sv. Kajetan, prez.
18,30 sati + Kuzman Katić
ČETVRTAK 8. kolovoza Sv. Dominik, prez.
18,30 sati + Dubravka Bogdanović - Tomić
PETAK 9. kolovoza Sv. Terezija Benedikta od Križa, dj. i mč.
18,30 sati + Đuro i Marija Jakobović
SUBOTA 10. kolovoza Sv. Lovro, đ. i mč.
8,30 sati Za zdravlje obitelji Gačić
NEDJELJA 11. kolovoza Devetnaesta nedjelja kroz godinu
8,30 sati + iz ob. Marianović i Vujičević
10,30 sati ZA SVE ŽUPLJANE
18,30 sati + Jozo, Ivan, Iva Ševo

ISPOVIJEDATI se možeš radnim danom prije sv. mise ili prema osobnom dogovoru.

od utorka do petka: – prijepodne: od 9 do 12 sati
– poslijepodne: od 17 do 18,30 sati
Župni ured u ponedjeljak 5. kolovoza neće raditi.
Svima koji su, riječju i djelom, iskazali brigu za nas svećenike ili za održavanje župnih objekata, po našim zahvalnim molitvama Gospodin uzvratio s ljubavlju.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ
U subotu 10. kolovoza u župnoj crkvi u Županji 2 ženidbu će sklopiti:
Michael Jurić (sin Blaža i Nere r. Barac, rođen 26.5.1994.) i Antonija Frketić (kći Franje i Ljiljane r. Madžarić, rođena 11.6.1994.).
U subotu 16. kolovoza u našoj župnoj crkvi ženidbu će sklopiti:
Zoran Mutabdžić (sin Željka i Marije r. Krištić; rođen 25.7.1987.) i Monika Topčić (kći Dragana i Mire r. Markotić; rođena 3.9.1996.);
U subotu 17. kolovoza u župnoj crkvi u Štitaru ženidbu će sklopiti:
Josip Pejić (sin Ivice i Eve r. Filipović, rođen 27.3.1994.) i Anita Bikić (kći Marka i Astre r. Dajala, rođena 5.6.1995.)
Josip Zovkić (sin Maria i Ivane r. Župarić, rođen 20.11.1997.) i Emili Ivkić (kći Ivana i Ivane r. Matijević, rođena 5.11.1997.)
Moleći za mladence Božji blagoslov, iskreno čestitamo!

Moleći u sprovodnom obredu milosrđe Uskrslog Krista, sahranjena je:
u petak 2. kolovoza Marija Šokčević rođ Jurilj
Pokoj vječni daruj joj Gospodine!

EUHARISTIJSKO KLANJANJE I PRIČEST POD OBJE PRILIKE
klanjanje je u četvrtak poslije sv. mise, a pričest s obije euharistijske prilike je petkom u svetoj misi.

HODOČAŠĆE U ŽUPU BRODSKO VINOGORJE
zahvalni Bogu u zajedništvu vjere na blagdan Preobraženja Gospodinova i prvi dan devetnice o svetkovini Velike Gospe, naša župa hodočasti u Brodsko Vinogorje. Polazak je u utorak 6. kolovoza ispred župne crkve u 17,30 sati, a sveta misa je u 19 sati. Cijena puta je 35 HRK.

ŽUPNI CARITAS
Naš Župni Caritas otvoren je: utorkom od 9 do 12 sati i četvrtkom od 14 do 17 sati. Znajući za vašu dobrotu i otvorenost u pomoći našim potrebitima, razočarala me činjenica kako pojedine osobe naš Caritas smatraju reciklažnim dvorištem za zbrinjavanje odjeće. Budimo VELIKI u davanju, ali nastojmo i očuvati dostojanstvo potrebitih uporabljivošću predmeta. Nije lako u teškoćama moliti za pomoć, blaženije je dati!

NATJEČAJ ZA STIPENDIJE
Otvoren je natječaj za dodjelu novčane pomoći iz Nadbiskupijske zaklade Dr. Nikola Dogan za pomoć učenicima i studentima za školsku/akademsku 2019./2020. Sve potrebne informacije potražite skeniranjem QR-koda.

MISNA VINA - Za crkveni god moguće je naručiti misna vina, bijelo (Traminac, Graševina i Shadonnay) i crno (Cabernet Souvignon) u butelji ili u rimfuzi od 5l (samo Shadonnay). Dostava bi bila 26. kolovoza.