Župne obavijesti

ŽUPNE OBAVIJESTI
od 12. do 19 siječnja 2020.

Sveci, termini misa i misne nakane
NEDJELJA    12. siječnja    KRŠTENJE GOSPODINOVO
    7,00 sati    Na nakanu
    8,30 sati    + Petar Ivkić
    10,30 sati    ZA ŽUPLJANE
    18,30 sati    + Mara Vuković
PONEDJELJAK    13. siječnja    Sv. Hilarije, b. i n.
    7,30 sati     + Pero Božić i Jure Lucić
UTORAK    14. siječnja    
    7,30 sati    + iz ob. Matić, Pavičić i Balić
SRIJEDA    15. siječnja    Sv. Anastazija, m.
    7,30 sati    + iz ob. Prgić i Dominković
ČETVRTAK    16. siječnja    
    18,30 sati    + Vesna Waterval
PETAK    17. siječnja    Sv. Antun pustinjak, op.
    18,30 sati    + iz ob. Perić
SUBOTA    18. siječnja    1. dan osmine za jedinstvo kršćana
    8,30 sati    + Ivan Vuić
NEDJELJA    19. siječnja    Druga nedjelja kroz godinu
    7,00 sati    + Franjo Mitrović
    8,30 sati    + iz ob. Mije Đurijanček
    10,30 sati    ZA ŽUPLJANE
    18,30 sati    + Jakov i Ana Pastuović

Radnim danom mogućnost za ispovijed je prije sv. mise ili prema dogovoru sa svećenikom.

UKOP
Moleći u sprovodnom obredu milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju sahranjena je:
u utorak 7. siječnja Janja Maslaj rođ. Binješevski.
Pokoj vječni daruj joj Gospodine!

KRŠTENJE
U našoj župi kršten je:
Leonardo Maričić, sin Davora i Helene rođ. Lujić.
Roditeljima čestitamo, s molitvom za vjerodostojan život u vjeri!

ZAVRŠETAK BOŽIĆNOG VREMENA
Nedjeljom Krštenja Gospodinova završava Božićno vrijeme i započinje prvi dio Vremena kroz godinu, koje traje do Korizme, koja započinje Pepelnicom, 26. veljače.

MISE RADNIM DANOM
od ponedjeljka do srijede mise su radnim danom ujutro u 7,30 sati, a od četvrtka su ponovno u redovitim terminima.

ŽUPNA KATEHEZA
Od ovoga tjedna nastavljamo sa župnom katehezom prema smjenama u školi i rasporedu na oglasnoj ploči. Svaka kateheza započinje u našim obiteljima zajedničkim dolaskom na nedjeljnu svetu misom, a nastavlja se za sve uzraste prema tjednom rasporedu. Briga redovitog pohađanja nedjeljnih sv. misa i kateheze, potvrda je roditeljske vjernosti Bogu po danom krsnom obećanju za njihovo dijete.
katehetske skupine 5. r. i 8. r. OŠ, te 2 r. SŠ (krizmanici) s katehezom započinju od 3. veljače.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE I PRIČEST POD OBJE PRILIKE
u poniznoj vjeri dođi da se zajedno: četvrtkom poslije svete mise poklonimo pred Presvetim Oltarskim Sakramentom, a petkom da u svetoj misi u čistoći srca primimo Krista u obije euharistijske prilike.

SUSRET KRIZMANIKA
Susret roditelja i krizmanika s osvrtom na primanje sakramenta krizme biti će u petak 17. siječnja s početkom u 19,30 sati u Pastoralnom centru.

SUSRET MINISTRANATA
danas, u nedjelju 12. siječnja, s početkom u 16,30 sati susret je ministranata za dogovor oko rasporeda blagoslova obitelji za preostala tri dana.

BLAGOSLOV OBITELJI
je događaj u kojem obitelj zajednički dočekuje svećenika i moli blago-
slov za rast u zajedništvu života i vjere. Tim zajedništvom trebamo si osvijestiti kako je svaka obitelj kućna Crkva, a obiteljski stol simbol okupljanja vjernika oko Kristova oltara. Kako bi taj trenutak to i bio, kod primanja svećenika blagoslivljatelja svaka obitelj neka uredi prostor na kojem neka postavi upaljenu svijeću, obiteljski križ i blagoslovljenu vodu s malom grančicom za škropljenje.
Blagoslov svakog dana počinje od 9 sati, prema sljedećem rasporedu (u zagradi je navedeno odakle za tu ulicu/trg blagoslov počinje):
- ponedjeljak, 13. 1. – Svećenik 1: TRŽNICA (obrti); Trg prof. Martina Robotića (od većeg broja); Svećenik 2: Vojne krajine (od I. Preporoda obje strane); Zrinski i Frankopana (od I. Preporoda obje strane)
- utorak, 14. 1. – Svećenik 1: Osječka ulica (od Zagrebačke obje strane); Svećenik 2: Augusta Šenoe (od ulice I. Gundulića obje strane).
- srijeda, 8. 1. – Svećenik 1: Silvija S. Krančevića (od pruge obje strane); Vatroslava Lisinskog (od pruge obje strane); Bartola Kašića (od Osječke obje strane); Svećenik 2: Ferde Bačića (od F. Račkog obje strane); Josipa R. Boškovića (od F. Hanamana obje strane); Srećka Albinija (od F. Račkog obje strane);
- NAKNADNI BLAGOSLOVI su u četvrtak, 16. 1. i petak, 17. 1.; Pozivam sve obitelji i ustanove koje nisu bile u mogućnosti primiriti blagoslov u redoviti predviđeni dan, neka se prijave u župni ured kako bi ih nazvali i prilagodili blagoslov vremenu koji odgovara.

ZAHVALA NA PRIPREMLJENOM RUČKU ZA BLAGOSLIVLJATELJE
Na ručku se zahvaljujemo obiteljima Jurkić (I.L. Bartolova) i Jakšić (F. Bačića), te ustanovama: Dječjem vrtiću Maslačak, Komunalac i Čistoća, te Veterinarskoj stanici.

MOLITVENA OSMINA ZA JEDINSTVO KRŠĆANA
u subotu 18. siječnja pod geslom Iskazivahu nam nesvakidašnje čovjekoljublje (Dj 28,2), započinje Molitvena osmina za jedinstvo kršćana. U danima osmine, spominjući se Isusove velikosvećeničke molitve Da svi budu jedno, i mi smo pozvani moliti na istu nakanu. Osmina završava blagdanom Obraćenja sv. Pavla, 25. siječnja.

ŽUPNI CARITAS
od utorka 14. siječnja naš Župni Caritas redovitim dežurstvima: utorkom od 9 do 12 sati i četvrtkom od 14 do 17 sati; otvara vrata kako za potrebite tako i za vaše darove, koje na radost potrebitih s obzirnošću i ljubavlju uredne donositi.

KATOLIČKI KALENDARI ZA 2020.
u župnom uredu ostao je još manji broj dvanaestolisnih kalendara.

MISNA VINA
U Župnom uredu možete naručiti Misna vina po prigodnom popustu. Moguće je naručiti vino u buteljama bijelo: Traminac i Shardonnay (30 HRK) te Graševinu (25 HRK); kao i crno Cabernet Sauvignon-Frank (30 HRK). Dostava je poslije krajem siječnja.

ZAMJENA STOLARIJE NA ŽUPNOJ KUĆI
Zahvaljujemo za svaki Vaš dar koji ste ili ćete izdvojiti za ovu nakanu.
RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA
od ponedjeljka do petka:
– prijepodne:        od 9 do 12 sati
– poslijepodne:     od 17 do 18,30 sati

Kako je protekla godina iza nas, imamo potrebu izreći zahvalnost svima, koji ste brižnost za nas svećenike iskazivali svakodnevnom molitvom ili darovima po kojima ste s nama podijeliti vaše obiteljske radosti poput: Uskrsa i Božića, Crkvenog goda, krštenja, vjenčanja, pričesti, krizme… ili tijekom obilaska naših bolesnika i obitelji. Uz to, brigu za uzdržavanje župe pokazali ste plaćanjem lukna ili darovima za redovito održavanje crkvenih prostora. Na svakoj, pa i najmanjoj iskazanoj brizi za nas svećenike, po našim zahvalnim molitvama, Gospodin uzvratio, prema vašim potrebama.
Moleći za zajednički rast u vjeri, izričemo veliko HVALA!!!

vlč. Noudeviwa L. Sagbohan, ž.v.            
vlč. Robert Jugović, ž.