MAJČIN DAN

Prva proslava Majčinog dana u Hrvatskoj najavljena je 15. svibnja 1927. u Katoličkom listu. Postupno je brigu za proslavu preuzela Hrvatska katolička ženska sveza. Tako je drugu nedjelju u svibnju svaki član prikazao svetu misu za svoju majku. Za obnovu proslave Majčinog dana u novijoj hrvatskoj povijesti najzaslužnija je Družba Braće hrvatskoga zmaja koja čuva hrvatsku kulturnu baštinu. Proslavom Majčina dana istaknuli su sjećanje na sve majke koje su u Domovinskom ratu dale svoje živote za slobodu Hrvatske i podnijele najveći teret: žrtvujući na oltaru domovine svoje sinove i kćeri.
Iskoristimo današnji dan i pokažimo svojim majkama da ih cijenimo. Odvojimo vrijeme te učinimo to uz riječ zahvale, a za one koje nisu s nama to učinimo u molitvi. Bog blagoslovio naše vjerne i dobre majke.