ČITANJE BOŽJE RIJEČI

u Nedjelju Božje Riječi – vjernici su potaknuti da probude svijest o važnosti Svetog pisma za naš vjernički život s posebnim naglaskom u našoj svagdašnjici. Nama katolicima se najviše spočitava da Božju riječ uopće ne poznajemo i da nam Sveto pismo, ono najvrjednije što nam je Bog dao uz sv. misu i sakramente, najčešće skuplja prašinu na policama. Želeći to promijeniti skupina zaljubljenika napravila je za 365 dana dva plana pristupa svakodnevnom čitanju Biblije: linearni i usporedni pristup. Obadva pristupa preuzmi na našoj župnoj web stranici. Preuzeti planove napravljeni su po danima u mjesecu no vi, bez obzira na predloženo, slijedite isti redoslijed, a kada pročitate pribilježite svoj datum ili samo prekrižite.
Božja Riječ bila ti na rast i poticaj, a iz nje svakog dana crpili Božje milosti i blagoslove. Na čitanje i proučavanje potiči i druge poput sv. Jeronima koji kaže: Ne poznavati Pisma znači ne poznavati Krista, ili bl. Alojzije Stepinac koji tvrdi: Više vrijedi jedna stranica Svetoga Pisma, nego svi romani svijeta.

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr