Hod za život, obitelj i Hrvatsku

je inicijativa koja u šest gradova u Hrvatskoj hodom želi istaknuti zaštitu života od začeća do prirodne smrti – bez diskriminacije. U subotu 22. svibnja, po prvi puta, će se održati u Slavonskom Brodu. Okupljanje i početak programa je kod ŠC Vijuš u 11 sati, odakle će se u skupinama po 25 osoba uputiti prema Brodskom Korzu. Dužina hoda je oko 1,5 km, tako da nam to nije izlika za neodlazak. Poziv je upućen svima obiteljima s djecom, mladima i starijim. Radi se o miroljubivom i veselom hodu građana u znak potpore svakom djetetu – rođenom i nerođenom, njegovoj majci, ocu i svakoj obitelji. Time se zauzimamo za zajedničke društvene vrijednosti.
Naša župa predviđa ići autobusom u kojem će smjeti biti samo 25 osoba. Sve zainteresirane molim da se što prije, odnosno do četvrtka (20. svibnja), prijave u župnom uredu. Zajednički polazak je u subotu 22. svibnja u 9,30 ispred župne crkve. Hvala dobročiniteljima koji su osigurali besplatan prijevoz.