Snježna Gospa – Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Obljetnicu posvete bazilike svete Marije Velike, koju naš narod zove Gospa Snježna, istog dana u Crkvi u Hrvata slavimo kao blagdan Gospe Velikog hrvatskog krsnog zavjeta. Od Domovinskog rata Gospa Velikog hrvatskog krsnog zavjeta postaje zaštitnica hrvatskih vojnika i branitelja.
Spominjući se najveće vojne pobjede Hrvatske vojske u Domovinskom ratu, kada je oslobođen najveći dio teritorija Lijepe naše, taj dan naš narod slavi kao Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja.
Proslavimo ga i mi zahvaljujući Bogu na daru slobode u svetoj misi, ali i ne zaboravimo OKITITI NAŠE DOMOVE našom dragom trobojnicom.

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr