U nakani da za blagoslov grobova izbjegnemo nepotrebnu gužvu i suvišna prigovaranja, županjski župnici bit će vam na raspolaganju kroz tri dana prije svetkovine Svih Svetih. Blagoslov grobova je trenutak kada moramo strpljivo planirati i odvojiti vrijeme dok čekate red da dođe svećenik. Zbog toga smo Gradsko groblje svetog Jurja podijelili na TRI POLJA (vidi sliku na oglasnoj ploči). Tako će Blagoslov grobova biti 29., 30. i 31. listopada od 14 sati. Svaki dan svećenici će prvo početi u navedenom polju redom (ne napreskokce) od naznačenog početka, a kada završe navedeno polje i svi koji pričekaju moći će blagosloviti na drugim mjestima. Raspored je:
- u srijedu, 29. listopada (od 14 sati prvotno novi gornji dio groblja do sporednog ulaza);
- u četvrtak, 30. listopada (od 14 sati prvotno dio groblja na ulazu 3 i 4);
- u petak, 31. listopada (od 14 sati prvotno dio groblja na ulazu 1 i 2);
te prema potrebi na Svi Svete i Dušni dan poslije sv. mise u 10,30 sati.
Imena pokojnika: ukoliko imate potrebu u molitvi spomenuti se i drugih pokojnika iz vaših obitelji na čije grobove nećete moći poći, učinite to na način da uz grobno mjesto gdje ćete dočekati svećenika, pripremite čitak popis imena pokojnika za čije duše želite moliti.
Ne propustimo na grobovima donijeti svježu Blagoslovljenu vodu. To osobito vrijedi ako ste na grob donijeli blagoslovljenu vodu prije godinu dana.
ZAPUŠTENI GROBOVI – potičem da se, ukoliko se uz grobna mjesta vaših pokojnika nalazi grob o kojem nitko ne brine, nastojite pomoliti i za te pokojne, ali i kod molitve sa svećenikom skrenite mu pozornost kako bi se u molitvi i njih spomenuo.