Franjevački svjetovni red

Odgovorna osoba: Silvijo Benaković

16. i 17. studenog 2008. godine našu je župu posjetio fra Gabrijel Jukić i predstavio župljanima Treći franjevački red. Godinu dana nakon toga događaja, zaživjet će ova molitvena zajednica u našoj župi. O ovim događajima najtočnije govori tekst gospodina Silvija Benakovića, objavljen u glasilu župe „Nauči nas slijediti Te“ broj 8 (19. str.): „Dana 17. studenog 2009. godine, na blagdan sv. Elizabete Ugarske zaštitnice udovica i Franjevačkog svjetovnog reda, u župnoj crkvi Mučeništvo sv. Ivana Krstitelja u Županji, upriličeno je primanje (kandidata) u novicijat Franjevačkog svjetovnog reda sv. Franje Asiškog, osječke regije. Ovom svečanom činu uz 28 kandidata iz ove župe nazočili su predstavnici ovoga bratstva gospodin Milan Nikić, glavni područni poslužitelj sa suradnicima koji je i praktično primio kandidate i vlč. fra Flavijan Šolz, duhovni asistent Franjevačkog svjetovnog reda iz Iloka. (…), te nastavlja: „Osnivanje zajednice Franjevačkog svjetovnog reda, za ovu župu je znak posebne Božje milosti koja je već na mnogo načina zaživjela u pastoralnom radu kroz živo mnoštvo različitih zajednica koje su nastale poštujući i slijedeći smjernice duhovne obnove II Vat. Koncila.“
Nakon pola godine djelovanja, zajednica se odvažila na prva djela franjevačke duhovnosti, tijekom korizme 2010. godine. U suradnji s volonterima župnog Caritasa organizirali su korizmeni posjet starim i nemoćnim osobama.

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 17:00 do 18:00 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
E: zupa1.zupanja@gmail.com
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr