Biblijska zajednica

Voditelj: Silvijo Benaković

Biblijska je zajednica osnovana u listopadu 2004. godine. Inicijator, a kasnije i voditeljica i stručna animatorica bila je vjeroučiteljica Manda Kadić. Od 2006. vođenje zajednice nastavlja gospodin Silvijo Benaković, teolog.
Broj članova zajednice varirao je tijekom godina, ali su se susreti redovito održavali svake druge srijede u večernjim satima u prostoru Pastoralno - kulturnog središta bl. Alojzija Stepinca. Osnovne sastavnice svakog susreta su čitanje, razmatranje i osluškivanje Božje Riječi. Svaki pročitani tekst sudionici susreta analiziraju verbalnom komunikacijom s tri gledišta – doslovni, moralni i duhovni. Molitvom i meditacijom članovi zajednice zahvaljuju na svim dobivenim darovima od kojih su svakako najveći – život i vjera u jednoga Boga koji je Ljubav (1Iv 4,16). Susret Biblijske zajednice traje jedan sat, a sastoji se od molitve na početku, zaziva Duha Svetoga, čitanja biblijskog odlomka i razgovor na osnovu pitanja koja donosi praktična metoda (Bludesch – Austrija). Uz nekoliko poticajnih misli osoba iz povijesti crkve, sastavni dio susreta je i čitanje duhovne poezije. Susret završava zajedničkom molitvom i zahvalom za milost ovakvog načina čitanja Biblije.

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr