Župne obavijesti

ŽUPNE OBAVIJESTI
Od 17. do 24. rujna 2023.

Vrijeme misnih slavlja i misne nakane
NEDJELJA    17. rujna     XXIV. nedjelja kroz godinu Sv. Robert Bellarmino, b.
8,30 sati    + Ilija Vuković
10,30 sati    za župljane 
18,30 sati    + iz ob. Dabić

PONEDJELJAK    18. rujna    sv. Josip Kupertinski – leteći svetac
NEMA SVETE MISE

UTORAK    19. rujna    Posvetni dan sv. Josipu
18,30 sati     na nakanu molitelja sv. Josipu

SRIJEDA    20. rujna    
18,30 sati    + Andrija Bušić (Karaman) i + iz ob. Mihić

ČETVRTAK    21. rujna    sv. Matej, ap. i ev. Crkveni god u Štitaru;
18,30 sati    + iz ob. Oršolić (Stanić)

PETAK    22. rujna    
18,30 sati     nakana mladenaca

SUBOTA    23. rujna    sv. Pio iz Pietrelcine, r.
8,30 sati    + Marijan Vuković

NEDJELJA    24. rujna    XXV. nedjelja kroz godinu Katehetska nedjelja
8,30 sati    + Ilija Lacić
10,30 sati    za župljane 
18,30 sati    + Ruža i Ivica Marjanović
Ispovijed je radnim danom prije sv. mise. Kada u ispovjedaonici vidite upaljeno svijetlo pristupite. Ispovijed traje do pred početak sv. mise.

Prolazeći pokraj župne crkve zaustavi se u kratkoj osobnoj molitvi. 

KRŠTENJE
Danas je u našoj župi kršten:
Jakov Berač, sin Tomislava i Vlatke r. Andrić.
Obitelji čestitamo, s molitvom za vjerodostojno svjedočenje vjere!

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ
U subotu 30. rujna u našoj župnoj crkvi sakramentalno će se vjenčati:
Marko Mikešić (sin Pave i Jadranke r. Šek, rođen 1986.) i Ana Ivankovac (kći Gorana i Vesne  r. Bobalić, rođena 1997.).
Moleći za mladence Božji blagoslov, iskreno čestitamo!

UKOP
Moleći milosrđe Uskrslog Krista na Gradskom groblju sv. Jurja sahranjena je: 
u utorak 12. rujna Marija Kamenjaš r. Isajlović (1941.).
Pokoj vječni daruj joj Gospodine! 

ŽUPNA KNJIŽNICA
u tjednu koji je pred nama naša župna knjižnica ponovno nastavlja sa svojim redovitim dežurstvima te će biti otvorena PONEDJELJKOM i SRIJEDOM od 17 do 18 sati. Iskoristi ono što je zapisano za osobni rast u vjeri.

UPIS MISNIH NAKANA
Upis misnih nakana za listopad, studeni i prosinac je u utorak 19. rujna od 16 sati. Ne zaboravite ponijeti Župnu knjižicu jer u nju bilježimo upisanu misnu nakanu. Zabilježba u Župnu knjižicu uvedena je iz razloga da možete starijim župljanima i onima koje ne mogu doći na dan upisa, ponijeti njihovu knjižicu te za njih upisati nakanu.
Ako smo za protekle mjesece upisali svoje dvije nakane ili ako na dan upisa imate više od dvije nakane preostale možete upisati da ih pošaljemo za Đakovo. Na dan upisa misne nakane nije moguće upisati prije naznačene satnice ili telefonskim pozivom. Unaprijed hvala, što ćete kod upisa kroz strpljivost i razumijevanje pokazati uvažavanje drugih.

POSVETNI DAN SV. JOSIPU
u utorak, 19 dana mjeseca rujnu za sve koji se utječu zagovoru sv. Josipu mjesečni je susret. Članovi vjenčića Prečistog Srca Josipova predvode molitvu krunicu prije sv. mise, a pred kraj uz oltar sv. Josipa izmolit ćemo litanije i posvetnu molitvu sv. Josipu.

MISIJSKA ZAJEDNICA
u utorak poslije večernje sv. mise članovi misijske zajednice u Pastoralnom centru imat će svoj susret.

PREDSTAVLJANJE KNJIGE
u Pastoralnom centru bl. Alojzija Stepinca u srijeda 20. rujna s početkom u 19 sati (nakon večernje mise) održat će se predstavljanje romana Kuma autorice i hrvatske književnice iz Kanade Katarine Pejaković. Predstavljanje se ostvaruje u organizaciji Hrvatska matica iseljenika - podružnica Vukovar te Ogranaka Matice hrvatske u Županji i u Vinkovcima. DOĐITE!

EUHARISTIJSKO KLANJANJE 
Katekizam Katoličke Crkve (KKC br. 2628) kaže nam:
Klanjanje je temeljni čovjekov stav, kojim se pred Stvoriteljem priznaje kao stvorenje. Ono uznosi veličinu Gospodina koji nas je stvorio i svemoć Spasitelja koji nas oslobađa od zla. Klanjanje je stav duha koji pred ‘Kraljem slave’ (Ps 24,9.10) pada ničice i smjerna šutnja pred Božjim licem koji je ‘uvijek od nas veći’. Klanjanje Bogu triput svetom i nadasve ljubljenom ispunja nas poniznošću ulijevajući sigurnost našim prošnjama.”
u četvrtak pred prisutnošću živoga Boga u poniznosti vjeri pokloni se pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u nastavku večernje sv. mise.

KATEHETSKA NEDJELJA I BLAGOSLOV ŠKOLARACA
sljedeće nedjelje sv. misom u 8,30 sati obilježavamo Katehetsku nedjelju. Tom prigodom spomenut ćemo se početka školske godine, te najaviti početak nove katehetske godine u našoj župi. 
Pozivamo sve učenike i nastavnike osnovne i srednjih škola da zajedno zazovemo Duha Svetoga. Na kraju sv. mise zazvat ćemo blagoslov na sve učenike te blagosloviti njihove torbe, osobito torbe naših prvašića.

NEDJELJA BRAČNIH JUBILEJA
hvala svima koji ste se prijavili da u Nedjelju bračnih jubileja, 24. rujna, zajedničkim euharistijskim slavljem u 10,30 sati Bogu zahvalimo na vašim bračnim jubilejima. 
Sve prijavljene pozivam na zajednički dogovor u petak 22. rujna u 17 sati.

REDOVNIČKI KANDIDAT IZ NAŠE ŽUPNE ZAJEDNICE
svima nam je poznato da je iz naše župne zajednice kandidat Družbe Isusove Ivana Marinković. On završava svoju redovničku formaciju te će 9. ožujka 2024. u Varšavi imati đakonsko ređenje.
od početka rujna ove godine naša župa ima još jednog redovničkog kandidata, a to je Dominik Knežević. On je oblačenjem redovničkog habita postao kandidat Bosonogih Karmelićana uzevši redovničko ime brat Dominik Marija od Božje Volje. 
Njihovu životnu potvrdu opredijeljenosti za Boga stavljam u naše svakodnevne molitve, kao i naše nakane u njihove.

HODOČAŠĆE U SVETU ZEMLJU
za hodočašće u Svetu Zemlju sredinom listopada 2024. godine popunili smo svih pedeset mjesta te zbog velikog interesa zatražili smo odobrenje za još 50 osoba. Sve koji planiraju poći na hodočašće molim da se do 24. rujna 2023. prijave u župni ured. Poslije tog datuma mogućnost hodočašća ponudit ćemo i ostalim župama Županjskog dekanata. Hodočašće bi trajalo 8 dana prema planu koji možete dobiti u uredu, a cijena je oko 1600 €. 

ŽUPNI CARITAS
Zbog zajedničkog odlaska župnih volontera na ljetovanje naš Župni Caritas neće biti otvoren do 3. listopada.

NATJEČAJ ZA STIPENDIJE
Nadbiskupijska zaklade Dr. Nikola Dogan do 10. listopada otvara natječaj za dodjelu stipendija učenicima i studentima u školskoj/akademskoj godini 2023./2024. Sve potrebne informacije, te dokumentaciju koju treba ispuniti, potražite na stranici http://caritas.djos.hr/?p=4404 ili skeniranjem QR-kod

GLAS KONCILA I ŽUPNE OBAVIJESTI
Na našem stoliću za tisak nalaze se Župne obavijesti i ovotjedni Glas koncila u kojem možeš pronaći poticaje za osobni duhovni rast.

NAJAVA DOGAĐANJA
26. rujna sv. Kuzma i Damjan, mč.,
- šestomjesečni susret članova molitelja Žive krunice;
27. rujna Biblijski susret na temu Kada počinje moje obračenje?;
29. rujna blagdan sv. Mihaela, Gabriela i Rafaela, arkanđela,
- dan Molitvene zajednice sv. Mihael;
30. rujna sv. Jeronim, prez. i n.;
1. listopada sv. Terezije od Djeteta Isusa
- početak Listopadskih pobožnosti,
- nakana molitelja Žive krunice za listopad: za blagoslov misijskih djela.

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA
Ako vam je potreban neki dokument, prije nego dođete u župni ured najavite dolazak (kontakte vidi u zaglavlju), kako bi vas traženo čekalo u uredu.
Redovito dežurstvo župnog ureda je od ponedjeljka do petka: 
– prijepodne: od 9 do 12 sati    
– poslijepodne: od 17 do 18 sati

Svaku vašu molitvu i dar stavljamo u moćni zagovor Blažene Djevice Marije, svetog Josipa i našeg nebeskog zaštitnika svetog Ivana Krstitelja. 
vlč. Robert Jugović, župnik 

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 17:00 do 18:00 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
E: zupa1.zupanja@gmail.com
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr