od 9. do 16. lipnja 2019.

Sveci, termini misa i misne nakane
NEDJELJA 9. lipnja DUHOVI ili Pedesetnica
8,30 sati + Joso i Liza Petrović
10,30 sati ZA SVE ŽUPLJANE
18,30 sati + Stjepan i Marta Jovanovac
PONEDJELJAK 10. lipnja BDM Majka Crkve
18,30 sati + Petar, Ana i Marija Lešić
UTORAK 11. lipnja Sv. Barnaba, ap.
18,30 sati + Nikola Baotić
SRIJEDA 12. lipnja
18,30 sati + Ante Ivkić
ČETVRTAK 13. lipnja S. Antun Padovnski
8,30 sati + Anto Lovrić
18,30 sati + ob. Berač
PETAK 14. lipnja
18,30 sati + Kata Mikić
SUBOTA 15. lipnja
8,30 sati + Filip Matanović
NEDJELJA 16. lipnja PRESVETO TROJSTVO
8,30 sati + Filip i Katica Župarić
10,30 sati ZA SVE ŽUPLJANE
18,30 sati + Liza i Petar Lešić i + Marija Galović

ISPOVIJEDATI se možeš radnim danom prije sv. mise ili prema osobnom dogovoru sa svećenicima.

U našoj župi krštena je:
Ena Oršolić, kći Ivana i Željke rođ. Francetić
Obitelji čestitamo, uz preporuke Bogu za sve njihove potrebe!

Moleći u sprovodnom obredu milosrđe Uskrslog Krista, na Gradskom groblju sahranjen je:
u srijedu 5. lipnja Đuro Knežević
Pokoj vječni daruj mu Gospodine!

SVETA POTVRDA (KRIZMA)
danas, na Duhove, naša župna zajednica moli za 64-ero krizmanika i njihove obitelji. Za vrijeme misnog slavlja u 10,30 sati sakrament Svete Potvrde podijelit će mons. Marin Srakić, nadbiskup u miru.
Pojedinačne fotografije i uspomene s krizme od srijede krizmanici mogu preuzeti u Foto–video FOCUS.
Veliko HVALA: - vama dragi roditelji što ste sakramentom Potvrde ostvarili krsno obećanje odgoja djeteta u vjeri; - njihovim vjeroučiteljima i nastavnicima u školi, kao i vama dragi župljani što ste ih pratili svojim molitvama; - i na kraju HVALA vama dragi mladi što ste pokazali koliku dobrotu i plemenitost nosite u svojoj duši, te da možete biti odgovorni u svemu što vam se povjeri.

KRAJ VAZMENOG VREMENA I NASTAVAK VREMENA KROZ GODINU
sa svetkovinom Duhova zaokružuje se Vazmeno vrijeme. Završetkom uskrsnog ciklusa nastavlja se Vrijeme kroz godinu, koje se prepoznaje po zelenoj liturgijskoj boji. Nedjelje će se nastaviti nazivati po brojevima koji slijede, počevši od desetog tjedna do Trideset i treće nedjelje kroz godinu. Točnije. Taj drugi dio liturgijskoga vremena kroz godinu završit će Trideset i četvrtom nedjeljom kroz godinu, koja se naziva Nedjelja Krista Kralja, kako bi se na takav način i liturgijski naznačilo da je Krist jedini naš Kralj, Kralj cijeloga svijeta i svega stvorenoga.

ZAVRŠETAK KATEHETSKE I ŠKOLSKE GODINE
u nedjelju 16. lipnja, misnim slavljem u 8,30 sati, Bogu ćemo zahvaliti na uspjesima u katehetskoj i školskoj godini.
Budi prijatelj Isusov, te svake nedjelje na sv. misi pokaži koliko TI gori srce dok nam Isus daje da blagujem njegovo Tijelo. Neka nam posijanu Božju riječ u srcu dobri Bog čuva od svake napasti i sumnje!

TRODNEVNA PRIPRAVA I SLAVLJE SV. ANTUNA PADOVANSKOG
trodnevnom pripravom objedinit ćemo pripravu naše župne zajednice za spomendan sv. Antuna Padovanskog.
Trodnevna priprava je od ponedjeljka do srijede, od 10. do 12. lipnja. Ponedjeljak i utorak sveta misa je u župnoj crkvi 18,30 sati, a u srijedu misa je u 18,30 sati kod kapele sv. Antuna (križanje ulica M. Gupca i I. Gundulića).
Na spomendan sv. Antuna Padovanskog Sv. mise su u župnoj crkvu u 8,30 i 18,30 sati. Poslije mise biti će prigoda za čašćenje relikvije sv. Antuna.

EUHARISTIJSKO KLANJANJE I PRIČEST POD OBJE PRILIKE
klanjanje je u četvrtak poslije sv. mise, a pričest s obije euharistijske prilike je petkom u svetoj misi.

BIBLIJSKI SUSRET
Zajedničko promišljanje o Božjoj riječi, pomaže mi da Božji glas razumijem te on odjekne kroz moj život. Dođi na susret u petak poslije sv. mise.

HODOČAŠĆE ZAJEDNICE VJERA I SVJETLO U MEĐUGORJE
članovi i prijatelji naše zajednice Vjera i svjetlo, ovaj vikend hodočaste u Međugorje. Zahvaljujem svima koji su to omogućili: Gradu Županji te vama župljani koji ste za Božić kupili njihove ukrase i predmete.

ODIJEVANJE NA MISI
S obzirom da je pred nama toplije razdoblje godine, zadržimo doličnost odijevanja kad smo u Božjoj prisutnosti. Budite profinjeni. Odijevajte se na način koji omogućuje da se istakne ljepota Božje prisutnosti, a ne našeg tijela.
Ono što nije prikladno za misu: japanke i odjeća za plažu; kratke ili preuske majice, suknje i hlače; donji dio trenirke, tajice i kratke hlače. Savjetujemo nošenje ovih odjevnih predmeta kod kuće ili za vrijeme rekreacije.
Dovoljno je obući jednostavniju, a opet svečaniju kombinaciju i izgledat ćete odlično (majica ili košulja s kratkim rukavima, lijepe hlače, suknja i svečanije cipele, tenisice ili sandale).

ŽUPNA KNJIŽNICA
Našu Župnu knjižnicu možemo posjetiti još u SRIJEDU od 16 do 18 sati. Zbog ljetne stanke potrebno je posuđene knjige iz župne knjižnice vratiti do 16. lipnja.

Naš Župni Caritas redovitim dežurstvima:
o utorkom od 9 do 12 sati i
o četvrtkom od 14 do 17 sati,
otvora vrata kako za potrebite tako i za vaše darove koje s obzirnošću i ljubavlju donosite na radost potrebitih.

POBOŽNI PREDMETI I MOLITVENICI
Mnogi dolaze u ured i pitaju za vjerske predmete i molitvenike. Slušajući vaše molbe u manjem broju u uredu možete kupiti molitvenik i krunicu za prvopričesnike, Litanijar, raspelo i bibliju za mlade.

18. lipnja pobožnost
19. lipnja dekanatski susret ministranata u Cerni
20. lipnja TIJELOVO
23. lipnja otvorenje izložbe „Krpež kuću čuva“

od ponedjeljka do petka: – prijepodne: od 9 do 12 sati
– poslijepodne: od 17 do 18,30 sati
Svima koji su, riječju i djelom, iskazali brigu za nas svećenike ili za održavanje župnih objekata, po našim zahvalnim molitvama Gospodin uzvratio s ljubavlju.