Gospa od Anđela - Porcijunkula

Gospa od Anđela je titul male crkvice koju je obnovio sv. Franjo Asiški. U toj crkvici Franjo je spoznao Božji poziv i započeo novi redovnički život, ali i preminuo 1216. godine.
Vjernicima je Porcijunkula poznata po oprostu koji je spomen na dan 2. kolovoza kada je sv. Franjo u crkvici doživio ukazanje Isusa i Marije okružene mnoštvom anđela. Tada je Franjo od Gospodina izmolio potpuni oprost svakome tko se o tom danu skrušeno ispovijedi. Za dobivanje ovog oprosta potrebno je: pohoditi crkvu u kojoj treba izmoliti Oče naš i Vjerovanje, ispovijediti se i pričestiti te moliti na nakanu sv. Oca.

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr