Župne obavijesti - 4. korizmena nedjelja

ŽUPNE OBAVIJESTI
Od 26. ožujka do 2. travnja 2023.

Vrijeme misnih slavlja i tjedne misne nakane

NEDJELJA    26. ožujka    Peta korizmena nedjelja
7,30 sati    + Marijan i Marija Bušić i + iz ob. Bušić
9 sati    + Andrija Nikolić
10,30 sati    za župljane
18 sati    na nakanu

PONEDJELJAK    27. ožujka    
18 sati    

UTORAK    28. ožujka    3. utorak sv. Antunu Padovanskom
18 sati     na nakanu

SRIJEDA    29. ožujka    
18 sati    + Đuro, Mara i Milica Vincetić

ČETVRTAK    30. ožujka    Velika korizmena ispovijed
11,30 sati    
18 sati    + iz ob. Gagulić

PETAK    31. ožujka    
18 sati     na nakanu Srcu Isusovu (za jednu majku)

SUBOTA    1. travnja    
8,30 sati    + iz ob. Marjanović i Mijatović

NEDJELJA    2. travnja    NEDJELJA MUKE GOSPODNJE (Cvjetnica) Misijska akcija
8,30 sati    + iz ob. Mije Đurijančeka i ob. Jelašić
10,30 sati    za župljane
18,30 sati    za zahvalu

Prolazeći pokraj župne crkve zaustavi se u kratkoj zahvalnosti i osobnoj molitvi!  

KRŠTENJE
U našoj župnoj crkvi sakrament Krsta primio je:
Ivan Čolakovac, sin Nikole Čolakovca i Katarine r. Vidović.
Čestitamo, s molitvom za vjerodostojno svjedočenje vjere!

UKOP
Moleći milosrđe Uskrslog Krista na Gradskom groblju sv. Jurja sahranjen je: 
u srijedu 22. ožujka Josip Jelak (1959.).
Pokoj vječni daruj mu Gospodine! 

NOVI RASPORED TERMINA SVETIH MISA
Od Cvijetnice nedjeljne sv. mise su na vanjskom oltarnom prostoru u 8,30 sati, 10,30 sati i 18,30 sati. 

PRODAJNA AKCIJA CARITASA
Ispred župne crkve kupovinom uskrsnih rukotvorina malih i velikih volontera župnoga Caritasa donirate za bogatije uskrsne pakete potrebitih. Ako nešto ostane isto će biti ponuđeno i na dan velike župne ispovijedi. 

GOSTI U NAŠOJ ŽUPI
danas, 26. ožujka na sv. misi u 10,30 sati, pjevat će KUD fra Bernardina Smoljanina iz Rodoča kraj Mostara.

SUSRET ZAJEDNICE VJERA I SVJETLO
Naša župna zajednica Vjera i svjetlo danas, 26. ožujka u 16 sati, ima svoj mjesečni susret. DOĐI i TI i obogatiti se radošću ovog susreta.

KATEHETSKI SUSRETI
pred nama je posljednji tjedan katehetskih susreta. Sljedeće nedjelje, na Cvjetnicu, sva djeca neka donesu svoje kasice u koje su kroz Korizmu odvajali za potrebite. Kasice će trebati ostaviti podno Isusova križ na vanjskom oltaru.

KUĆNA CRKVA (OBITELJ) - PREKRIVANJE RASPELA I KIĆENJEM CVIJEĆEM
potičem vas da u svojim obiteljima uprisutnite liturgijske znakove Kristove muke i uskrsnuća čineći tako svoj dom živom Kućnom Crkvom. Ako niste jučer onda danas na Glušnicu u svom domu na vidljivom mjestu postavi raspelo i prekri ga platnom (po mogućnosti ljubičaste boje). Sljedeći korak je na Cvjetnicu da raspelo okitite cvijećem ili maslinovim grančicama.

13 UTORAKA SV. ANTUNU PADOVANSKOM
u utorak pri kraju sv. mise, podno oltara i relikvija sv. Antuna Padovanskog, molimo svečevu krunicu i litanije.

KORIZMENI BIBLIJSKI DUHOVNI SUSRET
u utorak 28. ožujka je drogi Korizmeni Biblijski duhovni susret, pod nazivom Upoznati snagu Isusa Krista, imat će prof. biblijskih znanosti vlč. Ivan Benaković. Susret je u našem Pastoralnom centru s početkom u 19,15 sati.

SUSRET ČITAČA 
u pripremi za obrede Velikoga tjedna, pozivam čitače i sve Vas koji želite   
 naviještati Božju riječi na susret u srijedu 29. ožujka u 19 sati u župnoj kući. 

USKRSNA ISPOVIJED 
Uskrsna ispovijed u našoj župi je u četvrtak 30. ožujka: prijepodne od 9 do 11,30 sati, te poslijepodne od 16 do 18 sati. Sv. mise su 11,30 i 18 sati. U župama dekanata ispovijed je: u ponedjeljak 27. ožujka Bošnjaci; u utorak 28. ožujka Cerna; u srijedu 29. ožujka Županja 2 i u petak 30. ožujka Gradište.

KORIZMENA DUHOVNA OBNOVA
u petak 31. ožujka svetom misom u 18 sati p. Stjepan Ivan Horvat započet će korizmenu duhovnu obnovu koju će pjesmom animirati Alan Hržica i Vanessa Mioč. Između svete mise i šarenog križnog puta Alan će imati svjedočanstvo kao uvod u križni put. 
obnova će se nastaviti ŠARENIM KRIŽNIM PUTEM uz pjesmu i molitvu za mlade i odrasle kojeg će predvoditi p. Stjepan. Križni put je obavezan za krizmanike i pripravnike prve godine za krizmu. Nakon šarenog križnog puta uslijedilo bi kratko slavljenje.
U subotu 1. travnja je ISPOVIJED – u 9,30 sati za pripravnike prve godine za krizmu, a u 10,45 sati za krizmanike, a sve će završiti sv. misom u 12 sati.

KRIŽNI PUT
svakog utorka i petka s početkom u 17,30 sati imamo prigodu proživjeti put vlastitog otkupljenja po Isusovoj patnji i umiranju. Za sve koji utorkom i petkom zajedno žele moliti Gospinu krunicu to mogu od 17 sati.

MISIJSKA PRODAJA KOLAČA ZA CVIJETNICU
pripremajući se za prodaju kolača na Cvijetnicu, svoj susret članovi misijske zajednice imat će u srijedu 29. ožujka poslije večernje sv. mise. 

PEČENJE i PAKIRANJE kolača: pozivam te da za prodajnu akciju osobno ispečeš kolač. Kolač donesi u subotu 1. travnja od 16 sati u Pastoralni centar te odmah svojim rukama pomogneš pri pakiranju donesenog.
na Cvijetnicu simboličnom kupnjom kolača i drugih rukotvorina pomoći ćete potrebama misionara don Danka Litrića u Ruandi.

CVIJETNICA
u nedjelju Muke Gospodinove u našoj župi na vanjskom oltarnom prostoru su tri sv. mise: u 8,30; 10,30 i 18,30 sati. Blagoslov maslinovih grančica i cvijeća koje donesete biti će na početku svetih misa toga dana.

MASLINOVE GRANČICE – naći ćete uz misijske štandove. Njih smo dobili iz Župe Blato na Korčuli. Kako bi im na njihovoj velikodušnosti uzvratili, prilog za grančice ostavite u škrabicama, a prikupljeno ćemo im poslati za karitativne potrebe njihove Župe. NE nasjedajmo onima koji će se toga dana pojaviti na ulici nudeći nam grančice. 

OBILAZAK BOLESNIKA
na karaju obilaska starijih i nemoćnih izričem zahvalu svima koji se brinete 
za bolesne članove obitelji ili susjede. Trudimo se da i dalje tako bude! Hvala vlč. Krešimiru kao i svima vama na svakom daru za svećenike.
u ponedjeljak i utorak, 27. i 28. ožujka, sve one kod kojih su svećenici bili, u ime župe obići će naši mali i veliki Caritasovi volonteri. 

NADBISKUPIJSKI KRIŽNI PUT ZA MLADE
Ni kišno vrijeme ni vjetar nije obeshrabrilo 32-voje naših mladih na Nadbiskupijskom križnom putu mladih. Dobri Bog primio njihovu žrtvu, uzvratio im obiljem duhovnih blagoslova i uslišio njihove nakane koje su prikazivali.

IZLOŽBA PISANICA
u subotu 25. ožujka u našem Pastoralnom centru otvorena je izložba Od Cvijetnice do Uskrsa autorice Marije Raguž. Uz nju je po 22-rugi put otvorena naša župna izložba pisanica te na tome zahvaljujem Ani Vuković, Ani Pejić, Ljubici Bušić, Katici Kokanović, Mandi Bušić, Antoniji Prgić i Nadi Maričić.

ŽUPNI CARITAS
Zauzetošću volontera naš Župni Caritas ima redovito dežurstvo utorkom: prijepodne od 9 do 12 sati i poslijepodne od 14 do 17 sati. Vrata župnog Caritasa otvorena su i za vaše darove, koje na radost potrebitih s obzirnošću i ljubavlju donesite. Ono što donosite ne ostavljajte ispred vrat već za vrijeme dežurstva uručiti volonterima. Dođi i pridruži nam se!

ŽUPNA KNJIŽNICA
nastavljamo s dežurstvom u župnoj knjižnici UTORKOM i PETKOM od 17 do 18 sati. Iskoristi sve što je zapisano za osobni rast u vjeri.

NAJAVA DOGAĐANJA
3. i 4. travnja - podjela paketa potrebitima;
6. travnja VELIKI ČETVRTAK - Misa Večere Gospodnje i Sveta Getsemanska ura s klanjanjem do ponoći;
7. travnja VELIKI PETAK
- Prvi dan devetnice Božjem Milosrđu: krunica i litanije su prije obreda,
- Obredi Muke Gospodnje u 18,30 sati i križni put kroz grad;
8. travnja VELIKA SUBOTA - obred blagoslova hrane je u 11,30 i u 17 sati,
- misa Vazmenog bdijenja je u 20 sati.
9. travnja USKRS – svete mise su u 7 sati; 8,30 sati, 10,30 sati i 18,30 sati.

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA
Ako vam je potreban neki dokument, prije nego dođete u župni ured najavite dolazak (kontakte vidi u zaglavlju), kako bi vas traženo čekalo u uredu.
Redovito dežurstvo župnog ureda je od ponedjeljka do petka: 
– prijepodne: od 9 do 12 sati    
– poslijepodne: od 17 do 18 sati 

Svaku vašu molitvu i dar stavljamo u moćni zagovor Blažene Djevice Marije, svetog Josipa i našeg nebeskog zaštitnika svetog Ivana Krstitelja. 
vlč. Krešimir Iljazović, župni vikar                              
 vlč. Robert Jugović, župnik
 

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr