Župne obavijesti - 4. korizmena nedjelja

ŽUPNE OBAVIJESTI
Od 19. ožujka do 26. ožujka 20226

Vrijeme misnih slavlja i tjedne misne nakane

NEDJELJA    19. ožujka    Četvrta korizmena nedjelja Sv. Josip, zaručnik BDM
7,30 sati    zahvala za uspješan porod
9 sati    + iz ob. Klaić i Meštrović
10,30 sati    za župljane
18 sati    na nakanu molitelja sv. Josipu

PONEDJELJAK    20. ožujka    
NEMA SVETE MISE

UTORAK    21. ožujka    2. utorak sv. Antunu Padovanskom
18 sati     + iz ob. Balentović

SRIJEDA    22. ožujka    
18 sati    + Ivan Lešić

ČETVRTAK    23. ožujka    
18 sati    + Manda i Pero Martić

PETAK    24. ožujka    
18 sati     + Ivan i Eva Užarević i + iz ob. Užarević

SUBOTA    25. ožujka    Navještenje Gospodinovo - Blagovijest
8 sati    + Ilija i Kata Maršić

NEDJELJA    26. ožujka    Peta korizmena nedjelja
7,30 sati    + Marijan i Marija Bušić i + iz ob. Bušić
9 sati    + Andrija Nikolić
10,30 sati    za župljane
18 sati    na nakanu

Ispovijed je u župnoj crkvi radnim danom prije sv. mise. 
Kada vidite upaljeno svjetlo pristupite.
Prolazeći pokraj župne crkve zaustavi se u kratkoj zahvalnosti i osobnoj molitvi!  

KRŠTENJE
U našoj župnoj crkvi sakrament Krsta primili su:
Mila Filipović, kći Marka Filipovića i Josipe r. Pejaković;
Noa Dominković, sin Josipa Dominkovića i Ljubice Jurkić r. Kostadinović.
Čestitamo, s molitvom za vjerodostojno svjedočenje vjere!

SVETKOVINA SV. JOSIPA
današnjom svetkovnim sv. Josipa zaključujemo Veliku devetnicu. Misnom nakanom večernje sv. mise u zagovor sv. Josipa stavit ćemo sve potrebe (duhovne i tjelesne) za koje ste u protekloj devetnici molili. 
Prije večernje sv. mise izmolit ćemo krunicu, a pred kraj sv. mise uz oltar sv. Josipa izmolit ćemo svečeve litanije.

GOSTI U NAŠOJ ŽUPI
danas 19. ožujka na misi u 9 sati s nama su Svirači i pjevači mladeži sv. Marije Magdalene iz Župe Dubrovačke 
sljedeće nedjelje 26. ožujka na misi u 10,30 sati pjeva KUD fra Bernardina Smoljanina iz Rodoča kraj Mostara.

ZAHVALA
obitelji Ćaćić i Tereziji Perkić jer su cvijećem ukrasili oltar sv. Josipa;
a Ireni Arnold jer je slanim pecivom u srijedu iznenadila svećenike dekanata.

OBILAZAK BOLESNIKA
Ovaj tjedan nastavljamo obilaziti sve prijavljene bolesnike. Dan prije svećenikovog dolaska iz župnog ureda ćemo vas obavijestiti o vremenu pohod. Ako se kaže da će svećenik doći prijepodne odnosno poslijepodne to ne znači da će kod vas doći odmah na početku nego, prijepodne u vremenu od 8,30 do 12,30 i poslijepodne u vremenu od 14 do 17 sati. 
po završetku obilaska svih bolesnika, točnije 27. i 28. ožujka, sve one kod kojih je bio svećenik, u ime župe obići će naši veliki i mali Caritasovi volonteri. 

13 UTORAKA SV. ANTUNU PADOVANSKOM
u utorak pri kraju sv. mise, podno oltara i relikvija sv. Antuna Padovanskog, molimo svečevu krunicu i litanije.

UPIS MISNIH NAKANA
Upis misnih nakana za travanj, svibanj i lipanj je u srijedu 22. ožujka od 16 sati. Ne zaboravite ponijeti Župnu knjižicu jer u nju bilježimo kada ste upisali misnu nakanu za svoju obitelj da bude služena o našoj župi. Župne knjižice uvedene su i iz razloga da možete starijim osobama, koje ne mogu doći na dan upisa, ponijeti njihove knjižice te umjesto njih upisati njihovu nakanu. 
Ako smo za protekle mjesece upisali svoje dvije nakane ili ako na dan upisa imate više od dvije sve preostale nakane primamo i šaljemo za Đakovo. Na dan upisa misne nakane nije moguće upisati prije naznačene satnice ili telefonskim pozivom. Unaprijed hvala, što ćete kod upisa kroz strpljivost i       
razumijevanje pokazati uvažavanje drugih.

DUHOVNA OBNOVA ZA ŽENE, SUPRUGE I MAJKE
u četvrtak 23. ožujka s početkom u 17 sati duhovnim nagovorom isusovca p. Borisa Jozića za žene, supruge i majke započet će duhovna obnova. Poslije nagovora slijedi sv. misa i klanjanje, s program ćemo zaključiti zajedničkim druženjem uz razmjenu dojmova.
župni animatori organiziraju čuvanje djece u dobi od 3 i više godina. 

SUSRET MOLITELJA ŽIVE KRUNICE
molitelji Žive krunice svoj šestomjesečni susret imaju u petak 24. ožujka poslije sv. mise. Ako nisi priključi se molitvi samo jedne desetice dnevno. 

RADIONICA UKRAŠAVANJA PISANICA I IZLOŽBA PISANICA
u subotu 25. ožujka od 14 sati u našem Pastoralnom centru početak je radionice ukrašavanja jaja vezom, opletom i krpanjem. U 16. sati je otvorenje izložbe Od Cvijetnice do Uskrsa autorice Marije Raguž. 

PRODAJNA AKCIJA CARITASA
proteklih tjedana mali i veliki volonteri župnoga Caritasa izrađivali su uskrsne rukotvorine. Sve njih će nam u sljedeću nedjelju i na dan velike župne ispovijedi ponuditi u svrhu kupovine namirnica za uskrsne pakete potrebitima. 

KRIŽNI PUT
svakog utorka i petka s početkom u 17,30 sati imamo prigodu proživjeti put vlastitog otkupljenja po Isusovoj patnji i umiranju. Nemojmo razdvajati križni put od sv. mise jer su to nerazdvojiva obilježja korizmenog vremena. Planirajmo i uložimo vrijeme u svoj duhovni rast! Za sve koji utorkom i petkom zajedno žele moliti Gospinu krunicu to mogu od 17 sati.
za Križni put potreban je tvoj glas. Upiši se u sakristiji na raspored čitača.

KRIŽNI PUT ZA MLADE 
svakog korizmenog petka u 19,30 sati je Križni put za mlade od 8. r. OŠ (osobito 1. i 2. r. SŠ) te starije. Pobožnost križnog puta je u župnoj crkvi.

NADBISKUPIJSKI KRIŽNI PUT ZA MLADE
oko 32 naših mladih u subotu 25. ožujka u 8 sati uputit će se na Nadbiskupijski križni put mladih koji se održava na relaciji Strošinci-Soljani-Drenovci-svetište Skrovite Gospe Šumanovačke. 
svi sudionici večeras poslije večernje sv. mise imaju pripremni susret.

SUSRET ZAJEDNICE VJERA I SVJETLO
Naša župna zajednica Vjera i svjetlo u nedjelju 26. ožujka u 16 sati ima svoj mjesečni susret. DOĐI i TI i obogatiti se radošću ovog susreta. 

KUĆNA CRKVA (OBITELJ) - PREKRIVANJE RASPELA
i ove korizme potičem vas da u svojim obiteljima uprisutnite liturgijske znakove Kristove muke i uskrsnuća. Tim gestama učinite svoj dom Kućnom Crkvom. To možeš učiniti na način da u svom domu do sljedeće nedjelje pronađeš vidljivo mjesto i tu postaviš raspelo. U subotu uoči nedjelje Glušnice (25. ožujka) prekri raspelo platnom (po mogućnosti ljubičaste boje ili neko drugo). Drugi korak je za Cvijetnicu, treći za Veliki petak, a četvrti za Uskrs.

OBNOVA VANJSKOG OLTARNOG PROSTORA
nakon skoro punih 17 godina od kada je izgrađen u tijeku su radovi na zaštiti i obnovi vanjskog oltarnog prostora koji je po mnogo čemu jedinstveni u Hrvatskoj. Obnova će trajati do kraja ožujka, a početna planirana financijska konstrukcija iznosi blizu 40 000 €. Zahvaljujemo Gradu Županji i gradonačelniku Damiru Juzbašiću na pokrivanju većeg djela troškova, dok ćemo ostatak morati zajedno prikupiti kroz dane koji su pred nam. Svaki dar je neprocjenjiv pa unaprijed zahvaljujem!

ŽUPNI CARITAS
Zauzetošću volontera naš Župni Caritas ima redovito dežurstvo utorkom: prijepodne od 9 do 12 sati i poslijepodne od 14 do 17 sati. Vrata župnog Caritasa otvorena su i za vaše darove, koje na radost potrebitih s obzirnošću i ljubavlju donesite. Ono što donosite ne ostavljajte ispred vrat već za vrijeme dežurstva uručiti volonterima.
Božja dobrota treba tvoje srce i ruke – dođi i pridruži nam se!

40 DANA ZA ŽIVOT
do Cvijetnice inicijativa 40 dana za život ispred ustanova, u koje majke dolaze na pobačaj, moli za prestanak ubijanja nerođenih. Pridruži se osobnom molitvom i postom na ovu nakanu ili se uključi u miroljubivo bdijenje u Vinkovcima svakog dana od 12 do 19 sati. Kontakt Ivana Dasović 095/199 4701. Molitelja nikad dovoljno!

GLAS KONCILA I ŽUPNE OBAVIJESTI
Na našem stoliću za tisak nalaze se Župne obavijesti i ovotjedni Glas koncila u kojem možeš pronaći poticaje za osobni duhovni rast.

NAJAVA DOGAĐANJA
28. ožujka u utorak dežurstvo župne knjižnice od 17 do 18 sati
- a od 19,15 sati je drugi Biblijski duhovni susret u Korizmi;
30. ožujka Velika korizmena ispovijed;
2. travnja Cvjetnica –misijska prodajna akcija.

RADNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA
Ako vam je potreban neki dokument, prije nego dođete u župni ured najavite dolazak (kontakte vidi u zaglavlju), kako bi vas traženo čekalo u uredu.
Redovito dežurstvo župnog ureda je od ponedjeljka do petka: 
– prijepodne: od 9 do 12 sati    
– poslijepodne: od 17 do 18 sati 

Svaku vašu molitvu i dar stavljamo u moćni zagovor Blažene Djevice Marije, svetog Josipa i našeg nebeskog zaštitnika svetog Ivana Krstitelja. 
vlč. Krešimir Iljazović, župni vikar                               
vlč. Robert Jugović, župnik
 

Radno vrijeme župnog ureda

Od ponedjeljka do petka
Prijepodne: od 9:00 do 12:00 sati
Poslijepodne: od 16:30 do 17:30 sati

Župni ured info

Veliki Kraj 47
32270 Županja
Hrvatska
T: (032) 837-700
W: www.zupa-ivanakrstitelja.hr